PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína odhalil program. Nadělí Cimrmany, Kluse i jedinečné zážitky

Táborský festival vína odhalil program. Nadělí Cimrmany, Kluse i jedinečné zážitky

Neděle, 13.12.2020 / článek

 

Táborský festival vína již zahájil předprodej vstupenek na program 13. ročníku, který se uskuteční v průběhu celého roku, hlavně pak v březnu a dubnu 2021. Kromě předních moravských, českých a zahraničních vinařů bude festival hostit i mnoho kulturních akcí. Divadlo Járy Cimrmana sehraje hru Akt, Ondřej Vetchý přijede s představením Prachy!!!, Jaroslav Dušek Velkou vizitou a Pátou dohodou a nebudou chybět ani koncerty Báry Hrzánové s Máriem Bihárim, Dana Bárty, Tomáše Kluse a vánoční speciál Pokáče.

Novinkou je, že si lidé mohou vytvořit svůj vlastní dárkový poukaz přímo na festivalovém webu www.festivalvina.cz.

"Zájemci si mohou sami vyplnit krásně graficky ztvárněný dárkový poukaz a darovat tak k Vánocům či jiným příležitostem nezapomenutelný zážitek z pestrého programu Táborského festivalu vína," říká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Předprodej vstupenek na vyhledávaný český festival, na který jezdí lidé z celé republiky, začal koncem listopadu. A vstupenky na bohatý program rychle mizí. "Často se nám stává, že lidé nákup odkládají, pak zjistí, že už je jejich favorizovaná akce vyprodaná a volají, zda by to nešlo nějak zařídit. Mnohé akce jsou však kvůli náročným přípravám dělané na přesný počet návštěvníků, opět tak doporučujeme s koupí neváhat," dodává Jiří Blafka.

V programu milovníci vína, piva, kávy, gastronomických zážitků i kultury najdou oblíbené dílčí degustace vína, piva, kávy i domácích limonád, workshopy, snoubení vín a pokrmů i košty vína - Putování po táborských sklepech za vínem a Velkou ochutnávku vína.

Novinkou pak budou (Ne)vinné duely vinařů, účast na nich přislíbili legendy jako Gala, Illias, Volařík či mladí vinaři jako Prokeš, Kadrnka, Mlýnek a podobně. Velká ochutnávka vín se po loňském úspěchu bude konat na nádvoří hradu Kotnov o městské slavnosti Táborská setkání.

"Putování po táborských historických sklepech zaměříme na mladé vinaře z Moravy a Rakouska i na ženy - vinařky. Návštěvníci tak objeví nejen nepoznaná zákoutí Starého města Tábora, ale i nová, nicméně skvělá vína," uzavírá Jiří Blafka.

Vstupenky a dárkové poukazy nejen na Vánoce na 13. ročník festivalu vína jsou k zakoupení online na www.festivalvina.cz. Program a aktuální informace najdou zájemci na www.festivalvina.cz nebo facebooku festivalu @festivalvin.


Autor: -i-


Související články

 

 
Kultura dnes


Mikulášská nadílka 2021

Pro děti / mikulášská nadílka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2021 od 15:30 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14, České Budějovice
05.12.2021 od 15:00 hod.

 

Setkání před Betlémem

Divadlo / pro děti
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
05.12.2021 od 15:00 hod.

 

Divadlo ToTeM: Pojďme spolu do Betléma

Divadlo / pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
05.12.2021 od 16:00 hod.