PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Projekt Hurá dětské písničky pomáhá rodičům a baví děti. Zapojil se Pokáč, Stypka i Kohoutová

Projekt Hurá dětské písničky pomáhá rodičům a baví děti. Zapojil se Pokáč, Stypka i Kohoutová

Pondělí, 30.11.2020 / článek

 

Universal Music přináší na český trh oblíbenou sérii dětských písniček, kterou znají děti již v několika evropských zemích. Hurá dětské písničky pomáhají obzvláště rodičům nejmenších dětí, kteří pro ně v těchto komplikovaných covidových časech hledají kvalitní obsah na platformě YouTube. Písničky jsou nejen zábavné, ale mají i edukativní poselství. Jejich cílovou skupinou jsou maminky a tátové a jejich děti v předškolním věku.

Českou verzi původně německého konceptu vytvořili oblíbení muzikanti a textaři jako Pokáč, David Stypka, Jindra Polák nebo Pepa Bolan. Ti jsou zárukou jemného humoru a laskavých sloganů zábavnou formou upozorňujících na běžné denní povinnosti, jako je mytí rukou nebo čistění zubů. Videa jsou dostupná na speciálním YouTube kanálu Hurá dětské písničky. Každý týden přibude nové video. Epizody bude možné najít také na všech ostatních streamovacích službách jako Spotify či AppleMusic. Série bude po videích s vánoční pauzou vycházet až do jara příštího roku. 

Původně německý koncept originálních dětských písniček se dočkal jazykových verzí v angličtině, španělštině, vlámštině a dalších evropských jazycích. O zvukovou režii a produkci se postaral zkušený hudebník a producent Martin Ledvina, který pro ještě větší autentičnost písní přizval ke spolupráci i vlastní dceru Magdalénku, která namluvila úvodník série i o doprovodné komentáře.

Hlavní úloha připadla české herečce a zpěvačce Berenice Kohoutové, která se jí i díky nové roli maminky zhostila skvěle. Berenika zpívá všechny písně, mění hlasy a postavy.

„Z tohoto projektu mám upřímnou radost. Vlastně to nebyla ani práce, spíše zábava. Navíc nyní ještě více oceněnuji, když se pro děti tvoří kvalitní video a audio obsah, který je nejen baví, ale může je i něco naučit. A texty kluků jsou vážně super," zaznělo od Bereniky Kohoutové.

Písničky jsou rozděleny na dvě skupiny – zábavné písničky o zvířátkách a písničky s edukativním poselstvím o čistění zubů, hygieně, zdravé zelenině nebo mytí rukou. Například délka písničky Příšerka Kazík je přesně nastavena na čas, který by děti měly věnovat čištění zubů.
 
Tvůrci tohoto ojedinělého projektu chtějí především alespoň trochu pomoci rodičům v nynější nelehké době. Vytvořili tak kvalitní obsah, jenž nabízí na nejrůznějších platformách a dopřeje rodičům chvíli oddychu a dětem zábavu a vzdělání.


Fotografie


Autor: -i, dap-