PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Listování přivezlo do Tábora Špeky

Listování přivezlo do Tábora Špeky

Pátek, 06.11.2020 / fotoreport + článek

 

 Váha. Téma, které se skloňuje ve všech pádech. Buď jsme pro okolí moc hubení, moc tlustí, máme moc velký zadek, případně žádný zadek. Nikdy pro nikoho nejsme ideální a „tak akorát“. Proto řešíme, kolik vážíme, co jíme a co ne, hladovíme nebo se ze žalu, že jsme tlustí, přejídáme, a tak jsme tlustí ještě víc. Právě těmto dvěma extrémům řešení toho, kolik vážíme, se věnuje i britský autor legendárního Červeného trpaslíka Rob Grant ve své knize Špeky.

Právě Špeky nedávno odehrál Pavel Oubram s Kamilou Janovičovou v táborském Divadle Oskara Nedbala. Špeky realisticky a bez servítek ukazují oba extrémy toho, když se vám vlastní váha vymkne kontrole. Když se sami sobě vymknete kontrole. Hlavními hrdiny je kuchař a milovník jídla – člověk neskutečně obézní, který si přes břicho nevidí na špičky vlastních bot – a jedna puberťačka, jež se vzhlédla v módních ikonách z dívčích časopisů a i obyčejná žvýkačka pro ni představuje kalorického strašáka.

Představení to bylo lehce sarkastické, v jistých částech i odlehčené a humorné, přesto však vážné. Což je pro celý příběh i jeho divadelní adaptaci jedno velké plus. Díky odlehčeným, humorným a mnohdy až absurdním scénám, které čtenáře/diváka rozesmějí, se stává toto literární dílo přístupným i pro ty, kteří se jinak takovým tématům záměrně vyhýbají. A pokud nejste fanoušek literatury a potrpíte si spíše na divadlo, určitě se podívejte na web Listování, kde se dozvíte kompletní program všech představení. Pak už nezbývá nic jiného, než doufat, že doba a vláda dá a všechna naplánovaná scénická čtení se uskuteční tak, jak mají.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


Paulie Garand & Kenny Rough

Hudba / koncert / hip hop
HUDEBNÍ KLUB K2, SOKOLSKÝ OSTROV
26.11.2022 od 20:00 hod.

 

Spolektiv: Genesis | koncert

Hudba / koncert / folk
Synagoga Český Krumlov
26.11.2022 od 19:00 hod.

 

Maturitní ples 4.B'arrandov GPdC Tábor 2022/2023

Hudba / taneční zábava
Hotel Palcát
26.11.2022 od 19:00 hod.

 

Líheň - Ondřej Smeykal + Petr Nikl

Hudba / koncert / ethno - electro - world music
Gotický sál - Stará radnice
26.11.2022 od 18:00 hod.