PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Klasici v Táboře ukončil koronavirus. Třešničkou byla pocta Táboru a Beethovenovi

Festival Klasici v Táboře ukončil koronavirus. Třešničkou byla pocta Táboru a Beethovenovi

Neděle, 25.10.2020 / fotoreport + článek

 

Letošní ročník festivalu klasické hudby Klasici v Táboře vzal za své kvůli opatřením proti koronavirové epidemii. Pořadateli, houslistovi Tomáši Hubkovi, se podařilo zorganizovat pět koncertů, na něž přišlo přes 1000 posluchačů. Posledním letošním počinem byl symfonický koncert k oslavám 600. výročí od vzniku města Tábor a 250. výročí od narození L. van Beethovena. Ve velkém sále táborského Divadla Oskara Nedbala zazněly v podání orchestru, v němž se představil i přední český virtuóz Jan Mráček, nejslavnější díla houslové literatury, koncert D dur P. I. Čajkovského i Symfonie č. 7 L. van Beethovena. Potlesk ve stoje si pak vysloužili nejen hudebníci, ale právě i organizátor festivalu. 

"Do konce roku měl posluchače potěšit ještě dechový Philharmonia Octet s Romanem Janálem, Dětská opera Praha měla představit zbrusu novou operu Jana Kučery Perníková chaloupka a na závěr jsme připravovali adventní koncert šedesátičlenného Kühnůva dětského sboru. Ani jeden z těchto koncertů se nám ale vzhledem k nastalé situaci nepodaří uskutečnit. Rádi bychom proto vyjádřili velké díky Městu Tábor, Jihočeskému kraji, Státnímu fondu kultury a Nadaci ŽIVOT Umělce za nenahraditelnou podporu. Dále děkujeme všem, kteří navštěvují naše koncerty a pevně věříme, že v roce 2021 Vám všechny ty krásné hudební zážitky plně vynahradíme. Nečekaná vlna solidarity ze strany mecenášů nám dává velkou naději k dalšímu pokračování," říká Tomáš Hubka s tím, že speciální poděkování náleží Divadlu Oskara Nedbala Tábor a jeho ředitelce Lindě Rybákové, která byla v letošním roce obrovskou oporou při extrémně složité organizaci koncertů.


Fotografie


Autor: David Peltán

Blanka Ježková s dcerou pokřtí knihu Baterka

V sobotu 3. prosince se od 16 hodin uskuteční křest dětské knihy Baterka. Akce začne v 16 hodin v táborském Husitském muzeu, kde v podzemí proběhne interaktivní hra pro děti. Na zahrádce bistra Výkvět, za táborskou matrikou, se od 17 hodin koná samotný křest knihy, jež jakou svou třetí knihu napsala a vydala u nakladatelství Hisland Blanka Ježková a její dcera Noemi. (Dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Milevská bruslička

Sport
Zimní stadion Milevsko
04.12.2022 od 08:00 hod.

 

Mikulášská nadílka 2022

Pro děti / zábavný program pro děti
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
04.12.2022 od 15:30 hod.

 

BROLN - adventní koncert „Co sa stalo, přihodilo"

Hudba / koncert / koledy a vánoční skladby
Kostel sv. Michaela v Bechyni
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Salonní orchestr Planá nad Lužnicí

Hudba / koncert / adventní
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
04.12.2022 od 19:00 hod.