PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kultovní písecké Divadlo Pod čarou vysílá nouzový signál

Kultovní písecké Divadlo Pod čarou vysílá nouzový signál

Úterý, 20.10.2020 / článek

 

Podobně jako na další kluby, divadla a diskotéky v celé republice, dopadají vládní opatření proti koronavirové epidemii na kultovní písecké Divadlo a alternativní klub Pod čarou. To nyní vydalo výzvu, aby mu příznivci podali pomocnou ruku. 
 
"Jsme tu už 20 let a přečkali jsme leccos. I jarní covidová opatření. Ovšem podzim zasáhl Podčáru již totálně vyčerpanou. Nemáme až tak strach o práci, vždyť činnost Divadla Pod čarou byla vždy založena na dobrovolnictví a živí nás povětšinou jiné obory, ale nechce se nám zahodit tolik let dobře rozjetého projektu, který slouží širokému spektru umělců a komunit," říká za provozovatele Tomáš Franců s tím, že divadlo prosí o pomoc na dobu nezbytně nutnou tak, aby byl zůstaly v chodu prostory divadla a byla zachována kulturní platforma ve městě, kterou využívají i jiné subjekty či akce.

"Cílem naší prosby o podporu je zajištění režijních nákladů a zachování dostupnosti prostor divadla pro co nejvíce souborů a organizací i v dalších letech," dodává. 

Kromě tří zaměstnanců má pořadatelský spolek 20 členů, kteří zdarma pomáhají s organizací akcí a při údržbě objektu. Divadlo Pod čarou je svou kapacitou, kdy velký sál pojme 300 a malý 100 návštěvníků, jedinečné a vyplňuje tak prostor mezi kulturním domem Centra kultury města Písku a menšími kluby. Vyhovuje proto určitému typu dramaturgie. Vytváří komunitní místo pro setkávání zkoušejících, návštěvníků i účinkujících.

Ročně pořádá divadlo a klub průměrně 150 akcí od koncertů, divadelních představení, dílen, vernisáží, výstav, přednášek až po zkoušky různých souborů. Kromě koncertů a divadel celostátního a mezinárodního formátu pořádá vystoupení a dílny regionálních umělců, kteří v kulturním prostoru mohou vystupovat či pořádat přednášky a výstavy.

Podčára funguje také jako platforma pro další subjekty v Písku, které zde pořádají své akce (Duhové divadlo, Šrámkův Písek, Skautská besídka, Masopust, dětské školní muzikály a projekty a mnoho dalších). V objektu zkouší DDM Písek, Šermířská společnost Rival a čtyři hudební skupiny.

Zájemci mohou dobrovolnou částkou podpořit "Podčáru" na transparentním účtu: 295465736/0300

"Děkujeme vám za podporu kulturní platformy, která zároveň podporuje řadu dalších neziskových organizací a komunit. Napadne-li vás i jiná forma podpory multižánrového prostoru Divadla Pod čarou, určitě nám prosím dejte vědět," doplňuje za pořadatele Zbyněk Konvička. 

Kontakty pro nápady:
Tomáš Franců 608 980 137
Lucie Zemanová 776 667 782


Fotografie


Autor: -i, dap -

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.