PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadla na jihu Čech ruší své říjnové programy. Muzea pojedou online

Divadla na jihu Čech ruší své říjnové programy. Muzea pojedou online

Pondělí, 12.10.2020 / článek

 

Od dnešního dne, pondělí 12. října, jsou kvůli mimořádným opatřením Vlády ČR všechny kluby, galerie, muzea a divadla včetně těch jihočeských zavřená. Program pozastavilo Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, táborské Divadlo Oskara Nedbala, Divadlo Fráni Šrámka v Písku i Městské divadlo Český Krumlov. Některá muzea přechází do online prostředí. 

Kvůli mimořádným opatřením Vlády ČR ruší Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích s platností do 25. října veškerá představení na svých scénách včetně kurzů a programů Ateliéru 3D a kurzů Baletní školy. Během této doby bude také uzavřena pokladna divadla. Až do odvolání je pozastaven prodej vstupenek na všechna představení na scénách Jihočeského divadla. Prodej bude opět spuštěn, jakmile bude situace s otevřením divadel vyjasněná. Program od 26. října zatím zůstává v platnosti.

"Nejsme v současné době schopni garantovat, kdy bude opět divadlo otevřeno, a z tohoto důvodu nebude možné žádat o výměnu vstupenek zakoupených na představení v JD.
Žádosti o vrácení vstupného mohou diváci posílat na e-mail: pokladna@jihoceskedivadlo.cz,"
píše se na stránkách divadla.

Od 26. října bude pokladna otevřena v omezených časech pouze pro vracení vstupného.

“Jsme vděční za přízeň, kterou nám v této době zachováváte. Od srpna jsme hráli před vyprodanými i poloprázdnými hledišti, ale vždy jsme se setkali s vřelými ohlasy našich nejvěrnějších diváků. Moc si toho vážíme, protože víme, že diváci a jejich důvěra jsou to nejcennější, co máme. Stávající doba a vládní nařízení nám neumožňují připravovat hrací plány, za které bychom mohli ručit. Proto od pondělí 12. října zastavujeme prodej vstupenek na všechna naše představení vyjma těch před Otáčivým hledištěm v roce 2021, a to až do odvolání. O opětovném spuštění prodeje vás budeme informovat hned jak bude zřejmé, že divadla budou moci znovu hrát. Toto rozhodnutí považuji za jediné správné, které si lehkovážně nezahrává s důvěrou našich diváků,” dodává k celé situaci ředitel divadla Lukáš Průdek.

Divadlo Oskara Nedbala Tábor zrušilo přeložené předplatné Jaro 2020, které chtělo tento podzim odehrát.

"Doufali jsme, že k tomu nedojde, ale současná nařízení Ministerstva zdravotnictví a epidemiologická situace nám nedávají jinou možnost. Všem předplatitelům bude vráceno vstupné za neodehraná přestavení, a to nejpozději do konce roku. Chceme Vás požádat o trpělivost, budeme dělat maximum proto, abyste peníze na svůj účet obdrželi co nejdříve," píše se na stránkách divadla. 

Vzhledem k aktuálním nařízením zároveň divadlo ruší veškerý program v období od 12. do 31. října. Vstupenky zakoupené v doprodeji (v pokladně nebo na fakturu) mohou diváci vracet v pokladně nejpozději do pátku 30. října. Peníze za vstupenky zakoupené online budou automaticky vráceny na účet.

"Ze srdce Vám děkujeme za přízeň, které se nám od Vás dostává. Upřímně si jí vážíme. Budeme moc rádi, když se k nám vrátíte. Pilně připravujeme nové jarní předplatné, které odhalíme už na konci listopadu," píše ředitelka divadla Linda Rybáková. 

Všechny akce ve vládou avizovaných 14 dnech ruší také písecké Divadlo Fráni Šrámka.
"V současné době hledáme nové termíny. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti," podotýká divadlo na svých stránkách.

A koronavirová opatření se dotkla také programu Městského divadla Český Krumlov. Zrušený je pro teď koncert Tara Fuki (náhradní termín 16.3.2021), i představení Přítelkyně -Divadlo Ungelt, Lady Oskar - Divadlo Kalich, Milovat k smrti - Divadelní a filmová agentura, Příbuzné si nevybíráme - Agentura Harlekýn i Filumena Marturano - Agentura Harlekýn. "Pro tato představení hledáme náhradní termíny, o kterých Vás budeme informovat. Vstupenky zůstávají v platnosti," sdělilo divadlo.

Muzea jedou online

Největší jihočeská muzea přesunula programy do online prostředí. 

"Vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením vlády je Jihočeské muzeum od 12. října dočasně uzavřeno, a to do odvolání, minimálně však na 14 dní. Samozřejmě pro vás i nadále připravujeme nové výstavy, na které se můžete těšit, jakmile se opatření rozvolní a situace to dovolí. Sledujte náš web a sociální sítě pro aktuální informace. Prozatím doporučujeme využít virtuální nabídku muzea ZDE," zve za Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích Tomáš Svoboda, který upozornil, že v souvislosti s platným opatřením a s ohledem na nepříznivý růst hub v přírodě ruší Jihočeské muzeum i letošní výstavu čerstvých hub, která se měla konat od 19. do 22. října.

Ne jinak je tomu v Husitském muzeu v Táboře

"Protože usnesení Vlády ČR zakazuje návštěvy a prohlídky muzeí, galerií, výstavních prostor, hradů, zámků a obdobných historických nebo kulturních objektů, hvězdáren a planetárií, stejně tak jako hromadné akce konané v počtu vyšším než deseti osob ve vnitřních prostorech staveb a v počtu vyšším než dvacet osob ve vnějších prostorech, nejde-li o členy domácnosti, můžete naše muzeum navštívit online
ZDE," informovala za Husitské muzeum Kateřina Mikulandová. 

Akce zrušilo také Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích a na Mlýně v Hoslovicích. Online prostředí najdete ZDE.  


Autor: -i, David Peltán -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Václav Neckář – Půlnoční tour - zrušeno

Hudba / koncert
Kulturní dům, U Nádraží 602
24.11.2020 od 19:00 hod.

 

Jakub Smolík - zrušeno

Hudba / koncert
hotel Palcát
24.11.2020 od 19:00 hod.

 

listování - soběstačný - zuzana dostálová - zrušeno

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.11.2020 od 18:00 hod.