PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské muzeum uspělo v soutěži o nejlepší výstavu roku. Získalo první cenu

Jihočeské muzeum uspělo v soutěži o nejlepší výstavu roku. Získalo první cenu

Čtvrtek, 08.10.2020 / článek

 

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích získalo první místo Národní soutěži muzeí Gloria musaealis v kategorii Muzejní výstava roku 2019.  Od 1. ledna 2019 do 28. února 2020 se konal 18. ročník soutěže, do nějž se přihlásilo 60 muzeí a galerií s 87 projekty.

Nejpočetnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2019 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2019 (30 projektů) a Muzejní počin roku 2019 (17 projektů).

V úterý 6. října se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků, v rámci kterého získalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích první místo v kategorii Muzejní výstava roku 2019. Jihočeské muzeum zvítězilo s novou stálou expozicí, která byla veřejnosti zpřístupněna v lednu 2020 a představuje to nejlepší z oblasti přírodních věd, geologie, archeologie a národopisu.

"Základní filozofií expozice je vytvoření prostředí, které na návštěvníka působí emotivně, vtahuje ho do tématu a postupným objevováním vyvolává další touhu po poznání. Je založeno na principu vcítění, vtažení návštěvníka do prostředí, doby a času daného tématu," přibližuje ředitel muzea František Štangl.

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis má za cíl upozornit veřejnost na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví při tvorbě výstav a nových expozic, prezentování sbírek v odborných publikacích či při záchraně a zpřístupňování objektů nebo lokalit našeho kulturního a přírodního dědictví. Nejvyšším oceněním v každé kategorii je Cena Gloria musaealis.

"Jihočeské muzeum chce tímto poděkovat odborné porotě Asociace muzeí a galerií České republiky za ocenění, svému zřizovateli, kterým je Jihočeský kraj, dále všem dodavatelům, kteří se na realizaci expozice podíleli, zaměstnancům muzea včetně odborných garantů jednotlivých částí expozice a samozřejmě návštěvníkům, kteří si do muzea nachází cestu i v této nejisté a nelehké době," dodal vedoucí programového a propagačního oddělení muzea Tomáš Svoboda.

Kompletní výsledky soutěže sledujte ZDE


Fotografie


Autor: -i, David Peltán -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Festival Na dvanácti strunách

Festival / Kytarová hudba - vážná, folk, jazz
křížové chodby Dominikánského Kláštera, Piaristické náměstí
06.06.2023 - 27.06.2023 od 20:15 hod.
vícedenní akce

 

S láskou Mary - Paul Elliott

Divadlo / komedie
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
06.06.2023 od 19:30 hod.