PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Poslední koncert. Festival Klasici v Táboře přerušila koronavirová opatření

Poslední koncert. Festival Klasici v Táboře přerušila koronavirová opatření

Neděle, 04.10.2020 / článek

 

"S lítostí oznamujeme, že desátý ročník festivalu Klasici v Táboře bohužel kvůli nepředvídatelným restrikcím ze strany státu končí," sdělil Tomáš Hubka, pořadatel festivalu klasické hudby. Poslední koncert se uskuteční v neděli 4. října od 19 hodin, kdy v Divadle Oskara Nedbala zahraje symfonický orchestr Poctu hvězd - 600 let výročí od vzniku města Tábor.

"Celý rok se měl nést v duchu oslav 600 let od vzniku města Tábor. Prozatím se povedlo zorganizovat pět koncertů a v neděli se rozloučíme více než se ctí," dodal Tomáš Hubka.

Po jedenácti letech v Táboře zazní celé symfonické dílo v provedení špičkových profesionálů. Na koncertu uctí symfonici výročí 250 let od narození jednoho z velikánů klasické hudby, L.van Beethovena.

Výjimečný symfonický koncert, na kterém fenomenální houslista a koncertní mistr České Filharmonie Jan Mráček přednese nejslavnější dílo houslové literatury, koncert D dur P. I. Čajkovského a Epoque Symphony Orchestra uvede pod vedením dirigenta Tomáše Braunera slavnou Symfonii č. 7 L. van Beethovena. Epoque Symphony Orchestra je složen z předních hráčů pražských symfonických orchestrů a koncert tak slibuje jedinečný zážitek. Vstupenky lze zakoupit ZDE.

"Další program měl být postaven zejména na zpěvu, a proto musíme následující koncerty zrušit. S dechovým PhillHarmonia Oktet měl vystoupit v táborské Střelnici hvězdný barytonista, držitel ceny Thalie Roman Janál. Již tradičně se také festival Klasici v Táboře věnuje dětem a v rámci festivalu se v říjnu mělo odehrát jedinečné vystoupení souboru Dětská Opera Praha. Slavné Miniopery, autorů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka ovšem neuslyšíme. Velkým počinem mělo být uvedení zhudebněné pohádky Perníková chaloupka, jejíž autorem je dirigent a skladatel Jan Kučera. Na závěr festivalu jsme připravovali Adventní koncert šedesátičlenného Kühnova dětského sboru, ale ani tento koncert se zřejmě nepodaří uskutečnit,"
říká Tomáš Hubka.

Festival finančně podpořilo město Tábor, Jihočeský kraj, Nadace Život umělce, Státní fond kultury a více než desítka mecenášů. Během roku 2020 se v Táboře představilo přes 100 umělců, kteří vystoupili na pěti koncertech. 


Autor: David Peltán

Blanka Ježková s dcerou pokřtí knihu Baterka

V sobotu 3. prosince se od 16 hodin uskuteční křest dětské knihy Baterka. Akce začne v 16 hodin v táborském Husitském muzeu, kde v podzemí proběhne interaktivní hra pro děti. Na zahrádce bistra Výkvět, za táborskou matrikou, se od 17 hodin koná samotný křest knihy, jež jakou svou třetí knihu napsala a vydala u nakladatelství Hisland Blanka Ježková a její dcera Noemi. (Dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Salonní orchestr Planá nad Lužnicí

Hudba / koncert / adventní
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Velká hudební burza v Českých Budějovicích

Hudba / jiný
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.12.2022 od 13:00 hod.

 

Nebojte se nic čarodějnic - Antonín Švec st.

Divadlo / pro děti
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
04.12.2022 od 15:00 hod.

 

Mikulášská s The Tap Tap - Vystoupí Milevský dětský sbor

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko
04.12.2022 od 19:00 hod.