PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Horská služba v Plané nad Lužnicí slavila 30 let. Členové si vyjeli na běžkách

Horská služba v Plané nad Lužnicí slavila 30 let. Členové si vyjeli na běžkách

Neděle, 13.09.2020 / fotoreport + článek

 

Horská služba v Plané nad Lužnicí oslavila poslední srpnový pátek 30 let své existence. Recesistická akce HS Open zahrnovala vyjížďku na běžkách skrz město, zastávku s mazáním lyží pomazánkovým máslem, časový závod na pěně, kterou zajistili hasiči, i tenisový turnaj a večerní promítání 30 let práce horské služby. 

"Začínali jsme s horskou službou jako dvacetiletí kluci, byla to taková klukovina, ale jedeme furt dál a po 30 letech můžeme i bilancovat. Děláme to déle než půlku života, mnozí máme ty stejné lyže, a chceme pokračovat. Například je v plánu, že bychom ve všem tom oblečení dělali živý plot tomu, kdo si nás objedná," v
ysvětluje náčelník a jeden ze zakladatelů Horské služby Plané nad Lužnicí Petr Vavruška s tím, že myšlenka dělat si ze sebe legraci trvá, stejně jako soutěživost. Jen už musí být dnešní padesátníci opatrnější a musí se šetřit.

"Nějaká zranění jsme měli, ale běh jsme vždy dokončili. Také jsme za tu dobu zachránili několik životů a tím, že jezdíme skrz město a brzdíme provoz jsme určitě přispěli k výstavbě dálnice, obchvatu Plané. Nyní bychom se zaměřili na Budějovice, tam prý jsou také problémy," říká mluvčí Tomáš Douda. Akce se letos účastnilo 14 běžkařů, včetně žen. "Jak dlouho to budeme dělat? Rolling Stones také stále hrají!" dodal náčelník. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


KYRGYZSTÁN - země pastevců, jurt a velehor

Ostatní / setkání / Barevný čtvrtek
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
24.09.2020 od 19:00 hod.

 

spisovatelé do knihoven - michal maršálek

Ostatní / beseda
Městská knihovna Veselí nad Lužnicí
24.09.2020 od 17:30 hod.

 

Stand-up show: 50 na 50 Speciál - přeloženo

Divadlo / one-man-show / stand-up comedy
Garage Tábor
24.09.2020 od 19:00 hod.