PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Výstavišti startuje událost, kterou metropole ještě nezažila. Praha Září podpoří kulturu

Na Výstavišti startuje událost, kterou metropole ještě nezažila. Praha Září podpoří kulturu

Úterý, 08.09.2020 / článek

 

Akci Praha Září můžete zažít jen od 8. do 28. září na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Ještě nikdy se nestalo, aby se největší pražské festivaly spojily a společně vytvořily událostmi nabitý program, který se odehraje během dvaceti dnů na jednom místě.

„To, co se bude dít na Výstavišti, už nikdy podruhé nezažijeme!“ potvrzuje David Gaydečka, jeden z iniciátorů akce Praha Září, pořadatel festivalů United Islands of Prague a Metronome Prague.

V úterý 8. září od 18 hodin vystoupí na Výstavišti dva špičkové soubory – Cirk La Putyka & Losers Cirque Company, a to s jedinečným společným happeningem Be Together vol. 2 / Buďme spolu. Jinak beznadějně vyprodané představení si na Praha Září můžete užít zadarmo, stačí se jen bezplatně akreditovat na www.prahazari.cz.

Designblok přispěje do areálu celé akce s instalacemi Living Unit a Space Modul, ředitelka Designbloku dodává: “Připravili jsme dvě venkovní instalace – Vesmírný modul Lucie Koldové a instalaci Tadeáše Podrackého s názvem Unit. V případě Designbloku se jedná o pozvánku na říjnový festival, který proběhne v plné formě. Doufám, že Praha září, náš společný projekt uprostřed pandemie, který má ukázat sílu pražské kultury i v dobách krize, bude důkazem, že Prague je skutečně Incredible, jak stojí v názvu našeho společenství“. Další uměleckou instalaci představí a slavnostně ve 20 hodin rozsvítí Signal Festival, půjde o Stroj od umělkyně Markéty Jáchimové.

A stejně tak koncert Pražské jaro uvádí: Martin Grubinger. Světově proslulý Martin Grubinger, patrně nejlepší perkusionista současnosti, je znám nejen svým hudebním mistrovstvím, ale také neopakovatelným charismatem na pódiu. Rakouský virtuos prý vlastní pět set nejrůznějších bicích nástrojů, do Prahy si jich přiveze plný kamion. Přijďte se přesvědčit 8. září od 19.30 na stage u Křižíkovy fontány.

Od 21 hodin to na tomhle úžasném místě rozjede kapela Zrní – jeden z největších hudebních objevů festivalu United Islands of Prague, která se dál veze na vlně úspěšné hudební kariéry.

Legendární hity nestárnoucího Mekyho zazní od 20 hodin z velkého plátna v Šapitó, právě tam se můžete vydat na projekci, kterou si připravil FebioFest mimořádne zdařilého filmového portrétu MEKY, který představuje populárního zpěváka a skladatele z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně, v nečekaných souvislostech i s humorem.

„Snažili jsme se udělat filmový portrét, jaký tu není. Bez sentimentu a patosu, zato s humorem. Energický a podvratný. S hlasitou muzikou, a především pokud možno upřímný a emocionální, lidský,“ zve režisér Šimon Šafránek.

Neméně lákavá je nabídka každého dne na Praha Září. Od začátku až do konce. Všechny potřebné informace, včetně registrací, které jsou zdarma, najdete na www.prahazari.cz.

"Zveme vás ke společnému rozsvícení Prahy. Byť ještě boj proti viru není asi u konce, užijeme si co nejsvobodněji skvělý program, který připravilo spoustu různých producentů a organizátorů a dáme tak nějak i najevo, že se chceme vrátit k normálnímu životu. Prosíme všechny, kteří míří na akce Praha Září o registraci k akreditaci. Základní verze je zdarma, ale zjednoduší to organizaci akce, i váš přístup na jednotlivá představení. Skrz další verze můžete akci i finančně podpořit. Areál akce bude otevřen k volnému průchodu i v časech, kdy se ještě nebude hrát. Tedy ve všední den od 15 hodin a o víkendu od 11 hodin. Těšíme se na toto unikátní setkání," říká David Gaydečka

Na podporu umělců a kultury

Během dvaceti dnů se na Praha Září se svým programem vystřídají největší pražské festivaly Designblok, Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague Music & Arts Fair, Pražské jaro, Signal festival, United Islands of Prague. Akce Praha září vzniká za podpory partnerů, hlavního města Prahy a Výstaviště Praha s cílem podpořit umělce, dělat radost divákům a společně oslavit návrat kulturního a společenského života.

Areál Výstaviště bude po celou dobu trvání Praha Září rozdělen na několik oddělených sektorů a přizpůsoben aktuálním vládním nařízením, tak aby splňoval veškeré hygienické a kapacitní podmínky.

Účast na festivalu Praha Září si zajistíte bezplatnou registrací na www.prahazari.cz nebo nákupem vstupenek na www.GoOut.cz. Základní akreditace je povinná a zdarma, stříbrné a zlaté akreditace jsou zpoplatněny. Podporovatelé akce a držitelé stříbrných akreditací na celé Praha Září mají všechny placené vstupenky o 20 % výhodněji a rezervace jednotlivých akcí, které jsou zdarma v přednostním režimu, držitelé zlatých akreditací pak mají všechny vstupenky zdarma. Více informací o vstupenkách a akreditacích naleznete na www.prahazari.cz/akreditace-rezervace.


Fotografie


Autor: - i, dap -

Smuténka: Ve věku nedožitých 60 let zemřel Coolio

 Ve věku 59 let zemřel americký rapper Coolio. Hudebník se prosadil zejména hitem Gangsta's Paradise, za nějž získal cenu Grammy a který zněl filmem Nebezpečné myšlenky. Podle Cooliova manažera Jareze Poseyho by mohlo jít o infarkt. Coolio byl 90. letech jednou z největších osobností hiphopové scény. Jako herec se objevil např. ve filmech Batman a Robin (1997), Jak dobýt Hollywood (1997), Skousni to! (2001), Dracula 3000 (2004) či v seriálech Sabrina – mladá čarodějnice, Chůva k pohledání, Joey, Čarodějky a Futurama, kde nadaboval postavu Kwanzaabota. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat