PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Cool v plotě láká na Jamese Harriese, Muchu, roboty i krásy Písku

Festival Cool v plotě láká na Jamese Harriese, Muchu, roboty i krásy Písku

Středa, 26.08.2020 / fotoreport + video

 

Historické centrum města Písek se opět stane svědkem unikátního festivalu jednoho umělce. Jedenáctý ročník multižánrového festivalu Cool v plotě se koná od pátku 28. do doboty 29. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na Jamese Harriese, Muchu či kytarového virtuóza Štěpána Raka. Kromě hudby také na divadla a různá performance.

"Koncept festivalu ukazuje krásu a sílu tvůrčího potenciálu sólových vystoupení. Převážně hudební program osciluje mezi mnoha žánry, jako je elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music, akustická soudobá hudba, blues a další, a je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec, divadlo nebo hudební workshopy, přednášky a busking," říká pořadatel Milan Špiller.

Festival se odehrává na několika místech v historickém centru města Písku a přivádí návštěvníky na překvapující místa s „geniem loci“ jižních Čech, například na nádvoří galerie Sladovny nebo s ním sousedící nádvoří Prácheňského muzea. Návštěvníci zažívají festival zcela odlišným, neobvyklým způsobem a putováním za účinkujícími umělci objevují krásy malebného města Písku na břehu řeky Otavy. Letos vystoupí více než 30 českých i zahraničních umělců.

Mezi nimi například James Harries (UK) - britský písničkář žijící v Praze, který nám přiveze své zbrusu nové album rezonující v rádiích, Mucha (CZ) - zábavná, energická a bez servítků, Paramount Styles sólo (USA) - postpunková legenda Scott McCloud (Soulside, Girls against Boys),  Moritz Simon Geist (DE) - elektronická hudba s performancí hudebních robotů vlastní výroby, Štěpán Rak (CZ) - kytarový virtuóz, Pavel Hrubý - unikátní akustická podoba pro klarinety a saxofony ve světové premiéře a mnoho dalších účinkujících. Během obou dnů se také můžeme těšit na vizuální art performanci Bionic, inspirovanou přírodními strukturami.

Celý písecký region vybízí návštěvníky k mimofestivalovým aktivitám. Jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje představuje turistickou oblast jako stvořenou k výletům za poznáním, zábavou a toulkami neporušenou přírodou. Nabízí procházky a cyklistické projížďky malebným historickým centrem města, kolem řeky Otavy a po nejstarším kamenném mostě ve střední Evropě, nebo za krásami přírody do nedalekých Píseckých hor.

Více v události ZDE.


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Výstava růží

Výstava
Spektrum Sezimovo Ústí
03.08.2021 - 06.08.2021 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Hubte trampy, serou v lese

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
03.08.2021 od 20:30 hod.

 

Letní kino - Lichožrouti

Kino / film / pro děti
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
03.08.2021 od 20:30 hod.

 

Neškodná závislost

Výstava
Galerie M
03.08.2021 - 28.08.2021
vícedenní akce