PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Folková Dálava chce podpořit kulturu po koronavirové krizi. Nabídne nejen hity Nerezu

Folková Dálava chce podpořit kulturu po koronavirové krizi. Nabídne nejen hity Nerezu

Úterý, 25.08.2020 / článek

 

 Hity skupiny Nerez, Malou noční hudbu v šestihlasu i něžný beat přinese nový festival Folková Dálava, který se odehraje v sobotu 29. srpna v Albrechticích nad Vltavou na Písecku. Festival vznikl na podporu živé hudby po jarní koronakrizi, z velké míry cílí na rodiny s dětmi. Program přinese i divadlo pro děti, skákací hrad či komentované prohlídky hřbitova se 108 kapličkami.

Nový festival Folková Dálava a jeho první ročník začne 29. srpna ve 13 hodin. Hrát se bude na louce u základní školy. Festival připravili členové českobudějovické folkové skupiny Bonsai č.3.

„Byl to tak trochu bláznivý nápad při koronavirové jarní pandemii. S kapelou jsme dělali hraní do oken pro seniory, natáčeli jsme videa, streamovali. Když jsme ale sledovali, jak tvrdě omezení dopadají na kulturu, spontánně jsme se rozhodli, že zkusíme zorganizovat festival. Rádi bychom tak podpořili živé hraní a umělce v čase krize. Možná jsme se zbláznili, ale blázni prý umírají nadvakrát,“ řekl Karel Kačer, jeden ze zakladatelů Folkové Dálavy a basista formace Bonsai č.3.

Folková Dálava představí muzikanty z jižních Čech i jiných koutů Česka. Zahrají Zdeněk Vřešťál ze skupiny Nerez, Jan a Jindřiška Brožovi ze skupiny Devítka nebo písničkářka Žofie Kabelková, která se po delší době vrací na pódia. Brněnská vokální formace Mošny má v repertoáru i Malou noční hudbu nebo českou verzi Summertime. Se směsí irské, skotské a bretonské muziky dorazí skupina Shivers, vystoupí i dva jihočeští finalisté festivalu Porta: Bonsai č.3 a písničkář Mirek Baldrych. Hitovku Bláznivá Zuzana přiveze ze středních Čech Baťa a Kalábůf něžný beat, z Bechyně přijede temperamentní parta Fylozofy Jam. Představí se i nová pražská formace Folks, hrající folk s příchutí rock‘n‘rollu, v níž působí zakladatelé kapely Načas.

Řadu aktivit nabídne festival pro děti i jejich rodiče. S pohádkou O Písničce pobaví Divadlo Harmonika, areál u louky na kraji Albrechtic oživí tvůrčí dílny, skákací hrad, workshop hry na kontrabas i rybářská poradna.

Součástí festivalu budou komentované prohlídky hřbitova se 108 kapličkami i prohlídky bylinkové zahrady. Až skončí oficiální program, začne zpívání u táboráku.

Folk má v jižních Čechách tradici: Minnesengři, Žalman, Nezmaři, Pavlína Jíšová, Epydemye. Tisíce lidí jezdily na festival Folková růže v Jindřichově Hradci, která v roce 2017 zanikla, v 70. letech byl populární Českokrumlovský folkový festival. Na tradice chce Folková Dálava navázat. Událost na fcb ZDE.

Vstupné je v předprodeji za 150 Kč (přes portál CB systém), na místě 200 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma, děti 10 až 18 let za 50 Kč. 

Akce je součástí Oranžového roku, což je společný projekt Jaderné elektrárny Temelín a obcí v jejím okolí.


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Festival Na dvanácti strunách

Festival / Kytarová hudba - vážná, folk, jazz
křížové chodby Dominikánského Kláštera, Piaristické náměstí
06.06.2023 - 27.06.2023 od 20:15 hod.
vícedenní akce

 

S láskou Mary - Paul Elliott

Divadlo / komedie
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
06.06.2023 od 19:30 hod.