PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Utíkej! pokřtili v Garage klip Strastiplná

Utíkej! pokřtili v Garage klip Strastiplná

Čtvrtek, 20.08.2020 / fotoreport

 

V táborském klubu Garage na Kopečku se to v současné době hemží slavnými kapelami a hudebníky. Vidět a především slyšet jste mohli například Dogu, Vypsanou fixu nebo Mňágu a Žďorp. Příležitost ovšem dostávají i kapely méně slavné s tak si tu mohla zahrát napříkad táborská kapela Utíkej, která tu pokřtila svůj nový klip k songu Strastiplná.

Tato místní rock-punková kapela publikum rozpohybovala a navodila velmi uvolněnou atmosféru. V příštích dnech se můžete těšit například na komiky Na stojáka! v sobotu 22. srpna od 19 hodin, 27. srpna vystoupí Voxel a Jakub Děkan a dále pak na Monkey Business, kteří zahrají 5. září.  


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


13. Milevské bienále duchovní hudby - Vivat Mozart

Hudba / festival
Milevsko - bazilika kláštera
18.09.2021 od 17:00 hod.

 

Písecký festival vína

Festival / festival vína
Palackého sady
18.09.2021 od 10:00 hod.

 

Babí léto na mlýně

Ostatní / řemeslná akce
Vodní mlýn Hoslovice
18.09.2021 od 10:00 hod.

 

Romfest 2021

Festival / Slavnost romské kultury
Amfiteátr Tismenické údolí
18.09.2021 od 12:45 hod.