PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře objevíte dvorky. Ty vám představí slavné sousedy

V Táboře objevíte dvorky. Ty vám představí slavné sousedy

Pátek, 07.08.2020 / článek

 

V neděli 9. srpna se od 14 do 23 hodin otevřou dvorky Starého města v Táboře. Jejich návštěvníci si užijí koncerty , výstavy, worskhopy, autorská čtení i přednášky. Třetí ročník akce nese název Naši slavní sousedé.

"Sousedský program je letos je doplněn o dramaturgickou linku plnou workshopů, výstav a přednášek věnovaných našim slavným Táborským sousedům. Velcí i malí se dozví o životě a práci známých osobností jako je František Bílek či František Křižík, ale také méně známé a neméně významné osobnosti jako je Josefína Naprávníková či Václav Soumar," doplňuje jedna z pořadatelek Magdalena Čulík.

Letos se návštěvníkům otevře 18 dvorků Starého města. Ty budou otevřeny v různých časech v průběhu celého odpoledne a na každém z nich se můžete těšit na zajímavé programy - koncerty na Žižkově náměstí, sochařský workshop, pokojovky a workshop macrame z recyklovaných materiálů, architektonická dílna pro děti, výstava a přednáška fotografky Marie Šechtlové, táborský pubquiz, literární program mladých básníků, který završí dvě čtení jihočeského autora Jiřího Hájíčka a diskuze nad Milanem Kunderou, velký bazar oblečení ZORA, jehož výtěžek bude tradičně věnován na charitativní účely, workshop tisku peněz, vláčkodráha a barmanská show pro děti, zahraje Basta Trio, Vrámci Možností, Jiná místa, Corazón, Roman Hampacher či Gruzavik, zazpívá ženský sbor ŽAS a mnohé další.

Program s časovým harmonogramem a vstupné bude k dostání v den konání akce v kavárně a knihkupectví Jednota. Dospělí zaplatí na celou akci 100 korun, děti polovic a rodiny bez ohledu na počet členů 200 korun. V ceně vstupného je mapa s programem a malá pozornost od Našich slavných sousedů.

Díky povaze akce budou návštěvníci v kontaktu v menších skupiny a ve venkovních prostorech. Na dvorcích bude zajištěna desinfekce pro účastníky akce.

PROGRAM

Kdo bude hrát?

14-23 / DJ ZBNK, Mushroom a Náruč Aster / světová hudba
14-15 / busking Romana Hampachera a David Peltán
15-16 / harmonikář Ondra Vácha
15-16:15 / kapela Jiná místa
16-17 / Busking Alžběta Dudová
16-17 Nesa Emanuele a Klára Konvalinková
16-18 / BASTA trio
17-18 Caine - Mi
18-19 / Corazón
19-20 / Vrámci Možností
19:30-21:30 Österreichischer Puppenmacher
20-21 / Gruzavik

A kam s dětmi?

14:00 - 19:00

Inspirováni dalším významným sochařským sousedem jsme pro vás připravili dílnu sochání z ytongu, na které si přijdou na své jak malí, tak i velcí.

14:00 - 15:00, 17:00 - 18:00

Chlorofyl uvádí: Workshop pletení závěsných květináčků Macrame z recyklovaných materiálů pro děti.

14:30 - 16:30

Přijďte si s námi vyrobit štít a vzdát tak hold nejslavňejšímu heraldikovi naší historie! Dílna je vhodná pro rodiny s dětmi, jednotlivce, i jakákoliv jiná společenská uskupení.

15:00

Bude horko, tak se přijďte ochladit pod cisternou táborských dobrovolných hasičů! Určitě vás nechají prozkoumat i útroby hasičského auta!

15:00 - 17:00

"Platíme heřmankou", říkávali lidé při placení nejdéle používanou stokorunou. František Heřman z Tábora ji navrhl jako amatérský malíř. Navrhněte si i vy tu svou.

15:30 - 17:00

Staň se na chvíli architektem či architektkou! Dílna pro děti pod vedením Moniky Krausové.

16:30 - 18:00

Umíte vyluštit písmo slavného táborského sochaře? Na dvorku muzea hudby na vás čeká kreativní workshop psaní perem a luštění písma pro celou rodinu!

16:30 - 18:30

Mléčné koktejly by OX brothers. Nealko drinky nejen pro vaše dítka míchají kluci Oskar a Xaver.


Autor: David Peltán,- i -