PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Buďte ministrem kultury, ne strachu! Vyzývali ministra Zaorálka pořadatelé akcí v ČR

Buďte ministrem kultury, ne strachu! Vyzývali ministra Zaorálka pořadatelé akcí v ČR

Úterý, 28.07.2020 / fotoreport + článek

 

Na Staroměstském náměstí v Praze se v pondělí 27. července konala akce Demonstrace Za Živou hudbu! Více než o demonstraci šlo však o připomínku, že i lidé z kultury a oborů k ní příbuzných, jsou v této republice také, že potřebují pomoc a že po vládě chtějí jasný plán a stanovisko v době koronavirových opatření.  

Lidé, které živí kultura a vše kolem ní a které postihla a postihuje nadále koronavirová krize a vládní opatření, připomínali vládě a vedení republiky, že i oni jsou důležitým kolečkem v soukolí státu. Že do rozpočtu odvádí nemalé sumy, že jsou oproti jiným znevýhodňovaní a upozadňovaní, že jsou stále bez práce a že do teď nevědí, jak co bude. Že stále čekají nejen na pomoc, ale jakékoli vyjádření a jednoznačné stanovisko.
Téma, čeho a koho se koronavirová opatření týkají, je velice obsáhlé a široké, ale dotýká se všech oborů - od pořadatelů, klubů a kulturních domů či časopisů, po hudebníky, herce, zvukaře, osvětlovače, techniky, ale i provozovatele ubytovacích služeb či gastronomie. O práci v době krize přišly tisíce lidí. Celá výzva inicioativy Za živou hudbu! je k přečtení na události akce ZDE.

Srozumitelně téma hned v úvodu demonstrace prezentovali a shrnuli Hana Petřinová z Agentury Petřinová a Robert Porkert z Live Nation. Dále na akci hovořili Robert Schaffer (Bestsport, O2 arena), David Urban (D Smack U Promotion), Jan Čižinský (radní hlavního města Prahy), Petr Ludwig, Pepa Ženíšek (Smart Production), Jana Heřmánková (T Servis), Jan Lippert (ZL Production), Martin Duda (High Lite Touring), Petr Hlavsa (Audiolight), Cyril Hořánek, Kamil Rudolf (Beats For Love), Viktor Souček (ČESKÉ HRADY.CZ), Pavel Svoboda a Michael Pánek (Rock Café Prague), Libor Pavlata (Jam Rock Festival), Martin Voňka (Metronome festival), Jarda Stanko (Roxy), Marek Vohralík, Antonín Schejbal, Janis Sidovský (manažer a producent muzikálů), Chris Sadler, Petr Blažek, Josef Sršeň, Michal Caban a mnozí další. 

Kromě proslovů došlo i na hudební vystoupení. Zahráli například Pokáč, Thom Artway, Rudolf Brančovský z Poletíme?, The Silver Spoons, Ondřej Ruml, Pavel Šporcl, Lenka Dusilová, David Koller a Albert Černý z Lake Malawi

Svou příležitost vyjádřit podporu a sdělit nějakou strategii vlády dostal také ministr kultury Lubomír Zaorálek. Svou šanci však neproměnil. Hovořil obecně, nevyhnul se srovnávání ČR se sousedními i exotickými zeměmi ani šíření strachu. Za projev sklidil sprchu negativních reakcí. Zejména techniky, kteří zajišťují chod kulturních a společenských akcí, nenechalo klidnými, když nedal příležitost k dotazu jednoho z nich. Ke konstruktivnějšímu jednaní podle pořadatelky akce Jany Heřmánkové došlo až v backstagi. Tak snad...

Živou hudbu a celkově kulturu a s ní související obory od techniky po gastronomii a ubytovací služby přišly na náměstí podpořit stovky lidí. 

FOTKY najdete také na facebooku ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.