PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vokule obsadí Zámeckou zahradu poosmé. Těšte se na pohádky i komedie

Vokule obsadí Zámeckou zahradu poosmé. Těšte se na pohádky i komedie

Pátek, 24.07.2020 / článek

 

Poosmé se v mladovožické Zámecké zahradě uskuteční divadelní festival Vokule, který pořádá amatérská spolek Voživot.  Od pátku 24. do soboty 25. července diváci zhlédnou osm představení, z toho dvě pohádky a jedno vystoupení známého stand up komika Miloše Knora. 

Páteční program začne v 16 hodin pohádkou O Budulínkovi v podání táborského divadla Dokola. Soubor se specializuje pouze na představení pro nejmenší diváky.

V 17 hodin se představí další táborský soubor, a to Kapota se svou nejnovější hrou , mimozemskou komedií Civilizace. "Kapota se stejně jako Voživot zaměřuje na autorské hry, čili jsou vždy první, kdo tuto hru, napsanou vždy na tělo hercům, představí divákům," říká za pořadatele Pavla Šedivá. 

Od 19 hodin bude následovat hra Ubu paroháčem pražského divadelního souboru Nahoď. Toto představení již hrají čtyři roky po celé naší vlasti.

V 21 hodin začne vystoupení hosta festivalu, stand up komika Miloše Knora, který je znám především z úspěšného televizního pořadu Na stojáka.

V sobotu zahájí festival Vokule pohádka souboru Kůzle z Kutné hory. Název pohádky je Cukrové tintilimintili a od 15 hodin oba herci aktivní formou s dětmi rozezpívají a roztančí celou zahradu.

V 16 hodin se představí domácí soubor Voživot s hrou Uklízečka, která je zatím nejvíce hraným představením v celé desetileté historii divadla.

Těsně po 18. hodině se mohou diváci těšit na konverzační komedii Nežerte Clinta Eastwooda souboru Neškvor ze Zruče nad Sázavou. Celý festival zakončí ve 20 hodin hra Český děják divadla Doveda Sloupnice.

"Díky dotaci od jihočeského kraje si můžeme dovolit pro děti obě pohádky zhlédnout zdarma, vstupné na divadla jsou 80 korun a Miloš Knor je za 200 Kč,"
podotýká Šedivá. 

Předprodej vstupenek probíhá ve vožickém infocentru a v hospůdce v Kamberku. Vstupenky budou k dostání také na místě. 

Vstup na zahradu je zdarma, platí se až při vchodu do divadelního stanu, takže i když diváci nebudou chtít koukat na divadlo, mohou jen tak posedět u občerstvení, které je také zajištěno.

"Po skončení oficiálního programu v pátek i v sobotu ale není ještě konec, sedneme kolem ohně a bavíme se do brzkých ranních hodin. Je zde i možnost přespání, buď přímo na zahradě v autě, ve vlastním stanu nebo prostě, kde se zalehne. Veškeré nezbytnosti jako voda, WC, hygiena jsou zajištěny," uzavírá Šedivá.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Výstava růží

Výstava
Spektrum Sezimovo Ústí
03.08.2021 - 06.08.2021 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Hubte trampy, serou v lese

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
03.08.2021 od 20:30 hod.

 

Letní kino - Lichožrouti

Kino / film / pro děti
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
03.08.2021 od 20:30 hod.

 

Neškodná závislost

Výstava
Galerie M
03.08.2021 - 28.08.2021
vícedenní akce