PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vokule obsadí Zámeckou zahradu poosmé. Těšte se na pohádky i komedie

Vokule obsadí Zámeckou zahradu poosmé. Těšte se na pohádky i komedie

Pátek, 24.07.2020 / článek

 

Poosmé se v mladovožické Zámecké zahradě uskuteční divadelní festival Vokule, který pořádá amatérská spolek Voživot.  Od pátku 24. do soboty 25. července diváci zhlédnou osm představení, z toho dvě pohádky a jedno vystoupení známého stand up komika Miloše Knora. 

Páteční program začne v 16 hodin pohádkou O Budulínkovi v podání táborského divadla Dokola. Soubor se specializuje pouze na představení pro nejmenší diváky.

V 17 hodin se představí další táborský soubor, a to Kapota se svou nejnovější hrou , mimozemskou komedií Civilizace. "Kapota se stejně jako Voživot zaměřuje na autorské hry, čili jsou vždy první, kdo tuto hru, napsanou vždy na tělo hercům, představí divákům," říká za pořadatele Pavla Šedivá. 

Od 19 hodin bude následovat hra Ubu paroháčem pražského divadelního souboru Nahoď. Toto představení již hrají čtyři roky po celé naší vlasti.

V 21 hodin začne vystoupení hosta festivalu, stand up komika Miloše Knora, který je znám především z úspěšného televizního pořadu Na stojáka.

V sobotu zahájí festival Vokule pohádka souboru Kůzle z Kutné hory. Název pohádky je Cukrové tintilimintili a od 15 hodin oba herci aktivní formou s dětmi rozezpívají a roztančí celou zahradu.

V 16 hodin se představí domácí soubor Voživot s hrou Uklízečka, která je zatím nejvíce hraným představením v celé desetileté historii divadla.

Těsně po 18. hodině se mohou diváci těšit na konverzační komedii Nežerte Clinta Eastwooda souboru Neškvor ze Zruče nad Sázavou. Celý festival zakončí ve 20 hodin hra Český děják divadla Doveda Sloupnice.

"Díky dotaci od jihočeského kraje si můžeme dovolit pro děti obě pohádky zhlédnout zdarma, vstupné na divadla jsou 80 korun a Miloš Knor je za 200 Kč,"
podotýká Šedivá. 

Předprodej vstupenek probíhá ve vožickém infocentru a v hospůdce v Kamberku. Vstupenky budou k dostání také na místě. 

Vstup na zahradu je zdarma, platí se až při vchodu do divadelního stanu, takže i když diváci nebudou chtít koukat na divadlo, mohou jen tak posedět u občerstvení, které je také zajištěno.

"Po skončení oficiálního programu v pátek i v sobotu ale není ještě konec, sedneme kolem ohně a bavíme se do brzkých ranních hodin. Je zde i možnost přespání, buď přímo na zahradě v autě, ve vlastním stanu nebo prostě, kde se zalehne. Veškeré nezbytnosti jako voda, WC, hygiena jsou zajištěny," uzavírá Šedivá.


Fotografie


Autor: David Peltán

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.