PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vítr do plachet pro Mighty Sounds. Festival bude v roce 2021 a pořádá sbírku

Vítr do plachet pro Mighty Sounds. Festival bude v roce 2021 a pořádá sbírku

Sobota, 11.07.2020 / článek

 

16. ročník festivalu Mighty Sounds, který by o tomto víkendu vřel na táborském letišti u Čápova dvora, se přesune na víkend 9. až 11. července 2021. Vstupenky zakoupené na rok 2020 zůstávají v platnosti a je možné již koupit i vstupenky na rok 2021. Zároveň pořadatelé pořádají veřejnou sbírku na podporu festivalu, jemuž nekonáním letošního ročníku kvůli korovirové krizi vznikla mezera v rozpočtu.  

"Na nové datum fanoušci čekali od května, kdy byl přesun festivalu z důvodu opatření spojených s pandemií nemoci Covid-19 oznámen. Kromě termínu potvrzujeme, že drtivá většina kapel z line-upu pro rok 2020 již potvrdila svou účast i v roce 2021," podotýká mluvčí Markéta Štechová. 

Od 2. července jsou v předprodeji vstupenky s novým datem, pořídit je lze na webu festivalu v sekci Tickets. Vstupenky a vouchery do kempů a na parkoviště z předprodeje na rok 2020 zůstávají v platnosti.

Touto dobou by už byl festival Mighty Sounds v plném proudu. Na letišti Aeroklubu Tábor je však nyní ticho a jediným zvukem je ševelící vítr. A právě Vítr do plachet se jmenuje crowdfoundingová sbírka na podporu festivalu.   

"Jak už jsme zmiňovali, rok 2020 bez festivalu je pro chod celé produkce, která je celoroční, mimořádně těžký. S 16. ročníkem jsme měli celou řadu nákladů a některé z nich stále trvají, a bez červencového Mighty Sounds se díra v rozpočtu stále prohlubuje. Proto jsme připravili sbírku na chod festivalu v roce 2020. Podpořte nás a vyberte si za to něco výjimečného z naší nabídky," vysvětlují pořadatelé. 

Podporující mají možnost získat unikátní Mighty design na triko nebo mikinu z dílny dvorního grafika Woodyho. Můžete přispět i jen symbolicky, a za to dostanete pdf s pexesem s designy z předešlých ročníků Mighty Sounds. Kdo podpoří víc může zažít třeba produkční den na koncertě svojí oblíbené kapely, samozřejmě i s tím, že s nimi pohovoří v backstagi. Seznam všech cen a více o sbírce najdete ZDE. Sbírka trvá do 31. srpna 2020. 


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds





SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Související články

 

 




Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.