PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vítr do plachet pro Mighty Sounds. Festival bude v roce 2021 a pořádá sbírku

Vítr do plachet pro Mighty Sounds. Festival bude v roce 2021 a pořádá sbírku

Sobota, 11.07.2020 / článek

 

16. ročník festivalu Mighty Sounds, který by o tomto víkendu vřel na táborském letišti u Čápova dvora, se přesune na víkend 9. až 11. července 2021. Vstupenky zakoupené na rok 2020 zůstávají v platnosti a je možné již koupit i vstupenky na rok 2021. Zároveň pořadatelé pořádají veřejnou sbírku na podporu festivalu, jemuž nekonáním letošního ročníku kvůli korovirové krizi vznikla mezera v rozpočtu.  

"Na nové datum fanoušci čekali od května, kdy byl přesun festivalu z důvodu opatření spojených s pandemií nemoci Covid-19 oznámen. Kromě termínu potvrzujeme, že drtivá většina kapel z line-upu pro rok 2020 již potvrdila svou účast i v roce 2021," podotýká mluvčí Markéta Štechová. 

Od 2. července jsou v předprodeji vstupenky s novým datem, pořídit je lze na webu festivalu v sekci Tickets. Vstupenky a vouchery do kempů a na parkoviště z předprodeje na rok 2020 zůstávají v platnosti.

Touto dobou by už byl festival Mighty Sounds v plném proudu. Na letišti Aeroklubu Tábor je však nyní ticho a jediným zvukem je ševelící vítr. A právě Vítr do plachet se jmenuje crowdfoundingová sbírka na podporu festivalu.   

"Jak už jsme zmiňovali, rok 2020 bez festivalu je pro chod celé produkce, která je celoroční, mimořádně těžký. S 16. ročníkem jsme měli celou řadu nákladů a některé z nich stále trvají, a bez červencového Mighty Sounds se díra v rozpočtu stále prohlubuje. Proto jsme připravili sbírku na chod festivalu v roce 2020. Podpořte nás a vyberte si za to něco výjimečného z naší nabídky," vysvětlují pořadatelé. 

Podporující mají možnost získat unikátní Mighty design na triko nebo mikinu z dílny dvorního grafika Woodyho. Můžete přispět i jen symbolicky, a za to dostanete pdf s pexesem s designy z předešlých ročníků Mighty Sounds. Kdo podpoří víc může zažít třeba produkční den na koncertě svojí oblíbené kapely, samozřejmě i s tím, že s nimi pohovoří v backstagi. Seznam všech cen a více o sbírce najdete ZDE. Sbírka trvá do 31. srpna 2020. 


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds

Smuténka: Zemřel bubeník Citronu, Radim Pařízek

V úterý 2. března zemřel frontman a bubeník legendární metalové kapely Citron Radim Pařízek. Kapela uvedla, že Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. "Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat. Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," napsala kapela Citron. (dap) 

Související články