PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dogu u Garage vystřídá Mňága a Mišík

Dogu u Garage vystřídá Mňága a Mišík

Čtvrtek, 09.07.2020 / fotoreport + článek

 

 Táborský klub Garage se rozhodl vynahradit hudebním fanouškům bezfestivalové léto a patřičně se do toho obul. Všechno odstartoval koncert pop punkové kapely Vypsaná fixa, kterou minulý čtvrtek vystřídala rocková skupina Doga. 
 
Byť to chvíli vypadalo, že celé open air akci nebude počasí úplně přát a vše se bude muset přesunout do vnitřních prostor, vše se nakonec vyřešilo a fanoušci si tak mohli užít celý koncert na maximum. Doga v roce 2018 oslavila 30 let na hudební scéně a oslovuje tak rockery napříč generacemi. Ti, kteří na její koncerty chodili jako puberťáci, je teď navštěvují se svými ratolestmi a celý fanklub kapely tak tvoří jednu velkou rodinu, jejíž texty znají všichni členové zpaměti a dovedli by je odříkat snáz, než vyjmenovaná slova po M.

Nálada byla opět parádní, ruce létaly vzhůru ve známých rockových gestech, a kdo si nezazpíval, jako by nebyl. Dnes, 9.července, se můžeme těšit na koncert další, na hudebním poli známé kapely Mňága a Žďorp, kterou následně vystřídá Vladimír Mišík.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat