PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rallye Český Krumlov se uskuteční, ale virtuálně. Oříškem bude počasí

Rallye Český Krumlov se uskuteční, ale virtuálně. Oříškem bude počasí

Pátek, 22.05.2020 / článek

 

 Ve druhé polovině května je pozornost fanoušků automobilových soutěží tradičně upřena na tratě českokrumlovské rallye. Letos poprvé však pouze virtuálně. Ve dnech 22. až 27. května se v závodní hře Richard Burns Rally uskuteční premiérový ročník eSport Rallye Český Krumlov.

Jihočeský podnik bude úvodním podnikem nově vzniklého SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally. Organizátoři jihočeského podniku připravili ve spolupráci s pořadateli největšího domácího virtuálního seriálu NRC náročnou soutěž s devíti rychlostními zkouškami o celkové délce téměř 80 kilometrů.

„Kromě rychlostní zkoušky Svince, která je reálným testem využívaným v harmonogramu minulých ročníků soutěže, se bude závodit na vložkách s charakterem podobným našim erzetám. Oříškem bude typicky krumlovské počasí, díky němuž se jezdci při zdolávání nástrah měřených úseků velmi přiblíží realitě,“ odhaluje podmínky na trati ředitel eSport Rallye Český Krumlov a hlavní pořadatel skutečného podniku Pavel Kacerovský.

Součástí harmonogramu první eSport Rallye Český Krumlov je reálná rychlostní zkouška Svince. Soutěž je otevřená pro domácí i zahraniční jezdce se soudobými vozy od nejmenších dvoukolek třídy R1 až po vrcholnou kategorii R5, chybět nebudou ani atraktivní speciály R-GT.

„Na krumlovské soutěži odstartuje nová kapitola závodění v Richard Burns Rally. Online turnaje mají díky pluginu RBR Czech dlouhou tradici, teď však startuje premiérový oficiální šampionát pod patronací Autoklubu ČR. eSport Rallye Český Krumlov bude hned na úvod náročnou prověrkou, uvidíme, jak si s ní účastníci poradí,“ říká Dan Šimek, zástupce promotérské skupiny NRC.

Přihlášení jezdci už mohli během úterka na pluginu RBR Czech absolvovat seznamovací jízdy. Ve čtvrtek se pak uskutečnil shakedown. Samotná soutěž odstartuje dnes, v pátek 22. května, tedy v den původně plánovaného startu Rallye Český Krumlov, a potrvá až do poloviny následujícího týdne. 

Nejúspěšnější účastníci první eSport Rallye Český Krumlov 2020 budou odměněni věcnými cenami. Absolutní vítěz získá multifunkční laserovou tiskárnu Brother, kterou věnovala společnost PC servis KB ve spolupráci se značkou Brother, druhý nejrychlejší hráč dostane VIP GOLD vstupenku pro dvě osoby na 48. Rallye Český Krumlov a třetí v pořadí VIP asistenční kartu ÚAMK v hodnotě 1 890 Kč.

Pro medailisty v jednotlivých třídách a vítězku Dámského poháru jsou připraveny dobře husté ceny od výrobce českých olejů Mogul a další upomínkové předměty či vstupenky rozdají pořadatelé jihočeské soutěže.

Veškeré informace o SONAX MMČR v online rally jsou k dispozici na internetové adrese www.onlinerally.cz, kde zájemci najdou nejaktuálnější novinky z tohoto nového seriálu.


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Dny města Jindřichův Hradec 2023

Festival / Dny města
Jindřichův Hradec
02.06.2023 - 04.06.2023
vícedenní akce

 

Muzejní noc v Muzeu maškar

Pro děti
Muzeum milevských maškar
02.06.2023 od 18:00 hod.

 

Výstava Obrazy

Výstava
Galerie M v Milevsku
02.06.2023 - 30.06.2023
vícedenní akce

 

Muzejní noc

Festival / muzejní noc
Muzeum středního Pootaví Strakonice
02.06.2023 od 16:00 hod.