PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo zpět ve hře. V červnu nabídne činohru, balet i interaktivní prohlídky

Jihočeské divadlo zpět ve hře. V červnu nabídne činohru, balet i interaktivní prohlídky

Úterý, 19.05.2020 / článek

 

Od 11. května je znovu otevřena pokladna Jihočeského divadla v Čeckých Budějovicích. Návštěvníci divadla tak mohou žádat o vrácení či výměnu vstupného za představení, která byla zrušena. Od 8. června začne divadlo scénách v Budějovicích opět hrát. 

Vstupenky na červnová představení je možné zatím pouze rezervovat, e-mailem, telefonicky nebo v pokladně Jihočeského divadla. Prodej vstupného uvolní divadlo bezprostředně po zveřejnění podmínek pro provoz divadel Vládou ČR.

„V běžné situaci bychom v červnu startovali sezónu na naší letní scéně v Českém Krumlově. Za současných podmínek jsme se rozhodli reagovat tak, abychom neohrozili provoz Otáčivého hlediště v roce 2021. Rádi bychom však divákům ukázali, že pro ně chceme hrát i letos v létě. Červen bude naším prvním krokem k návratu do normálního režimu divadla, na který se už všichni těšíme. Zveřejnění podmínek Vlády ČR k provozu divadel v příštích měsících sledujeme a pokyny budeme samozřejmě respektovat,” říká ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

V červnu divákům Jihočeské divadlo nabídne inscenace z repertoáru činohry, baletu a Malého divadla. Hrát se bude ve velkém sále Jihočeského divadla, na Studiové scéně Na Půdě a v Malém divadle.

Diváci se mohou mimo jiné těšit na satirickou hru Společenstvo vlastníků, která byla do konce letošní sezóny zcela vyprodaná. Divadlo uvede také divácky oblíbené inscenace, například psychologické drama Pod sněhem, taneční divadlo Tramvaj do stanice Touha nebo baladu o českém snu Čechomoří, kterému divadlo chystá derniéru.

Během června mohou diváci nahlédnout také za divadelní oponu. Interaktivní prohlídky divadla pro rodiny s dětmi od sedmi let připravil Ateliér 3D.

Kompletní program červnových představení je zveřejněn na webových stránkách Jihočeského divadla ZDE.


Autor: - i, dap -