PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Opatření se uvolňují. Kultura v Táboře ožívá

Opatření se uvolňují. Kultura v Táboře ožívá

Pátek, 15.05.2020 / článek

 

 Karanténa se uvolňuje, podniky mohou opět otevřít – i když stále s jistými omezeními – a kultura zažívá doslova zmrtvýchvstání. Od pondělí 11. května se opět částečně otevřely kina, divadla, zahrádky kaváren, hospod a restaurací a opět se můžeme vydat i do muzeí a galerií. Kultura se vrací i do Tábora. Na co se tedy v nejbližších dnech můžete těšit?

Kino Svět od 18. května obnoví promítání a tak se, samozřejmě stále ještě za bezpečnostních podmínek, opět můžeme usadit do sedadel a vychutnat si například českou komedii Ženská na vrcholu, akční film Lov nebo velice explicitní dokumentární film Víta Klusáka V síti. Více ZDE.

Svůj repertoár oprášilo i Divadlo Oskara Nedbala, které nedávno prošlo zásadní rekonstrukcí vnitřních prostor. Některé akce se sice přesunuly až na podzim, přesto si však, před vypuknutím letních divadelních prázdnin budeme moci vychutnat například koncert smyčcového kvarteta Yolo. Ti na divadelní prkna přináší legendární melodie kapely Beatles. Zpět se také vrací scénické čtení Listování. V něm Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová ztvární knihu belgického spisovatele Jérôma Colina Bitevní pole. V galerii se uskuteční komentovaná prohlídka fotografií Richarda Hodonického zaznamenávající průběh již zmíněné divadelní rekonstrukce.

Akce obnovuje i táborský klub Garage, která kromě venkovních grilovaček chystá také prezentace minipivovarů s ochutnávkou pod širým nebem, nebo sadu letních koncertů. Vystoupí zde například Ondra Kříž s Paulem Batto, Michal Horák, nebo punková kapela Utíkej!.

Prozatím to vypadá i na návrat Táborských dvorků, i když možná až v srpnu, pořádaných knihkupectvím a kavárnou Jednota a z kulturního kalendáře zatím snad nevypadne ani každoroční festival malých nakladatelů TaBook.

Kulturní program obnoví i zcela nový MC Jordán, kde snad brzy budeme, mimo jiné, moci zhlédnout projekci filmu Nabarvené ptáče, které má na svém kontě osm Českých lvů, a to za přítomnosti samotného režiséra Václava Marhoula. V červnu se uskuteční také premiéra divadelní pohádky Malá čarodejnice v podání herečky a zpěvačky Jany Štromské.

Určitě proto sledujte kalendář akcí na webu Kulturne.com nebo své oblíbené podniky na sociálních sítích, kde se o všech chystaných akcích vždy včas dozvíte.


Autor: Wendy Šimotová