PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Strakonický hrad i Vodní mlýn Hoslovice zvou na prohlídky zdarma

Strakonický hrad i Vodní mlýn Hoslovice zvou na prohlídky zdarma

Čtvrtek, 14.05.2020 / článek

 

Strakonické muzeum znovu otevřelo své brány. První akcí, která se uskuteční, je den otevřených dveří v pondělí 18. května. Od 9 do 16 hodin bude v rámci Mezinárodního dne muzeí volný vstup na věž Rumpál, do černé kuchyně hradu i Vodního mlýna v Hoslovicích. 

"Strakonické muzeum znovu otevřelo 11. května. I když stále pokračuje rekonstrukce muzejních expozic, návštěvníci nezůstanou ochuzeni. Podívat se mohou na vylídkovou věž Rumpál a černou kuchyni hradu, nebo na expozice kamenných artefaktů regionu Němí svědci minulosti či fotografií ze starých muzejních expozic Zastavení ve starém čase," zve oddělení propagace. Pro děti je v černé kuchyni připravená jednoduchá tvořivá dílnička. 

Na II. nádvoří hradu návštěvníci zhlédnou panelovou výstavu zobrazující rekonstrukci expozic muzea. Kdo zavítá na Vodní mlýn Hoslovice čeká ho areál mlýna s domácími zvířátky, prohlídka objektu i expozice Ze šumavského Podlesí. 
 
V rámci Dne otevřených dveří je vstup zdarma. V obou objektech jsou pro návštěvníky zajištěny stojany s desinfekcí.

O Mezinárodním dnu muzeí
 
Mezinárodní rada muzeí (ICOM) ustanovila Mezinárodní den muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji celé společnosti. Od Ameriky po Ocenánii, přes Evropu, Asii a Afriku, je Mezinárodní den muzeí každoročně významnou událostí ve světě muzeí. Tento den představují zúčastněná muzea témata a otázky týkající se všech kulturních institucí. Mezinárodní den muzeí je zároveň jedinečnou příležitostí pro muzejní pracovníky setkávat se s návštěvníky. V rámci celé společnosti jsou muzea instituce, které slouží jejímu rozvoji.


Fotografie


Autor: - i, David Peltán

Blanka Ježková s dcerou pokřtí knihu Baterka

V sobotu 3. prosince se od 16 hodin uskuteční křest dětské knihy Baterka. Akce začne v 16 hodin v táborském Husitském muzeu, kde v podzemí proběhne interaktivní hra pro děti. Na zahrádce bistra Výkvět, za táborskou matrikou, se od 17 hodin koná samotný křest knihy, jež jakou svou třetí knihu napsala a vydala u nakladatelství Hisland Blanka Ježková a její dcera Noemi. (Dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mikulášská nadílka 2022

Pro děti / zábavný program pro děti
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
04.12.2022 od 15:30 hod.

 

BROLN - adventní koncert „Co sa stalo, přihodilo"

Hudba / koncert / koledy a vánoční skladby
Kostel sv. Michaela v Bechyni
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Salonní orchestr Planá nad Lužnicí

Hudba / koncert / adventní
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Velká hudební burza v Českých Budějovicích

Hudba / jiný
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.12.2022 od 13:00 hod.