PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival v Přeštěnicích měl slavit 20 let se Slade. Oslava se ale odkládá na rok 2021

Festival v Přeštěnicích měl slavit 20 let se Slade. Oslava se ale odkládá na rok 2021

Pondělí, 11.05.2020 / článek

 

 Další oblíbený jihočeský festival padl. Open Air Music Fest Přeštěnice mohl slavit letos 20. jubileum, kdyby nebylo koronavirové krize a s ní související opatření. Pořadatelé oznámili, že letošní ročník přesouvají na rok 2021. 

"Dovolujeme si tvrdit, že jsme připravili jeden z nejnabitějších programů přeštěnické historie. Na jeho podobě jsme pracovali od léta minulého roku a spolu s vámi se těšili na červnové setkání. Bohužel zcela nová situace a zkušenost s pandemií, o jejímž dalším vývoji se zatím můžeme jen dohadovat, nás postavila před otázku, zdali je možné letos festival uspořádat," popisují pořadatelé na sociálních sítích. 

Na jubilejním 20. ročníku se měla objevit britská rocková legenda Slade, ale i stálice české scény jako Arakain s Lucií Bílou, Harlej, Doga, Hana Zagorová, Mirai, Trauntenberk či Tomáš Klus.

"Bez ohledu na současný optimistický trend v rozvolňování restrikcí je zřejmé, že se opatření v nějaké míře budou nadále uplatňovat i v následujících měsících. Ačkoliv již řadu týdnů probíhají jednání organizátorů festivalů na různých platformách, Vláda ČR a Ministerstvo kultury zatím zcela jednoznačně nesdělilo, zdali bude akce tohoto typu a rozsahu možná nebo dojde-li k jejímu přímému zákazu. Nyní se tak můžeme opírat pouze o různé mediální výstupy a spekulace. Čas mezitím běží a nelze tedy vyčkávat. Řada evropských zemí včetně ČR festivaly zrušila nebo přesunula. Z těchto důvodů jsme se rozhodli letošní ročník neuspořádat," popisují porganizátoři důvody, proč festival letos nebude.

"Dostali jsme se do situace, kdy cítíme, že nejsme schopni realizovat a garantovat festival v plánovaném rozsahu. Osobně je nám to líto, protože jsme do letošního ročníku vložili nejen část finančních prostředků, ale především spoustu energie a nadšení, které je hnací silou a důvodem pro pořádání festivalu. Přesto chápeme, že ochrana zdraví je na prvním místě," doplňují s tím, že už nyní jednají s agenturami zastupujícími umělce o přesunu programu na rok 2021. Jubilejní ročník by se tak mohl uskutečnit od 24. do 26. června 2021. 

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a návštěvníci je budou moci využít na příští rok. "Pokud je to ve vašich možnostech, budeme rádi, když tuto možnost využijete. Postup refundace zveřejníme v následujících týdnech. Případné dotazy a požadavky týkající se vstupenek pište na email info@milevskem.cz," uzavírají. 


Fotografie


Autor: David Peltán, - i -