PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Stará Pešatová natočila poctu táborské hospodě U Lva

Stará Pešatová natočila poctu táborské hospodě U Lva

Středa, 06.05.2020 / fotoreport + video

 

Původní sestava táborské skupiny Peshata se dala znovu dohromady na podzim minulého roku, aby zavzpomínala na nejstarší písně, které v letech 1997 až 2000 definovaly spontánně vytvořený, hravý žánr s názvem „zoopunk“. 

Zakládající nebo v prvním období kapely přistoupivší členy (Petr Bína a Roman Mašát – zpěv, Martin Mareda a Rosťa Gálik – kytara) doplnili dva o generaci mladší nadšenci Honza Makovec na basovou kytaru a Michal Weber na bicí. 

„Nechtěli jsme konkurovat aktuální sestavě Peshaty, která dál normálně funguje, a tak jsme tenhle projekt nazvali úplně jinak. Jméno Stará Pešatová odkazuje na starou sestavu Peshaty,“ vysvětluje Martin Mareda.

Stará Pešatová si dala za cíl nazkoušet staré písničky a vystoupit s nimi na mimořádném koncertu v pivnici U zlatého lva, kde v roce 1997 Peshata odehrála jeden z prvních živých koncertů (reportáž najdete ZDE).

Během pobytu ve zkušebně ale vznikla zbrusu nová píseň Odelvakelvu, která na koncertě (14. prosince 2019) sklidila úspěch, což definovalo její další osud.

„Nahráli jsme ji studiově a pak jsme si řekli, že k ní uděláme i videoklip. Je to taková nevážná pocta táborské hospodě U Lva, která už dlouhé roky vypadá pořád stejně, a všichni se tam s nějakou frekvencí objevujeme na pivu,“ říká Petr Bína.

Klip režíroval Vít Novák a kromě kapely si v něm zahráli i barmani a štamgasti ode Lva. V roli policisty exceluje Matyáš Mandík. 

Na klip se se můžete podívat ZDE


Fotografie


Autor: Vít Novák

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Chorvatsko a Balkán: zaniklá střední Evropa (3. z 3.)

Ostatní / setkání / cyklus přednášek
Děkanská 305/6, Tábor
29.11.2022 od 18:30 hod.

 

Přednáška - Činnost městské policie

Ostatní / přednáška
Dům kultury Milevsko
29.11.2022 od 09:00 hod.

 

KČT - Setkání na závěr turistické sezony

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
29.11.2022 od 17:00 hod.

 

Předávání cen vítězům soutěže o nejlepší video o Táboře

Ostatní / setkání / + koncert
Gotický sál Staré radnice
29.11.2022 od 18:00 hod.