PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Stará Pešatová natočila poctu táborské hospodě U Lva

Stará Pešatová natočila poctu táborské hospodě U Lva

Středa, 06.05.2020 / fotoreport + video

 

Původní sestava táborské skupiny Peshata se dala znovu dohromady na podzim minulého roku, aby zavzpomínala na nejstarší písně, které v letech 1997 až 2000 definovaly spontánně vytvořený, hravý žánr s názvem „zoopunk“. 

Zakládající nebo v prvním období kapely přistoupivší členy (Petr Bína a Roman Mašát – zpěv, Martin Mareda a Rosťa Gálik – kytara) doplnili dva o generaci mladší nadšenci Honza Makovec na basovou kytaru a Michal Weber na bicí. 

„Nechtěli jsme konkurovat aktuální sestavě Peshaty, která dál normálně funguje, a tak jsme tenhle projekt nazvali úplně jinak. Jméno Stará Pešatová odkazuje na starou sestavu Peshaty,“ vysvětluje Martin Mareda.

Stará Pešatová si dala za cíl nazkoušet staré písničky a vystoupit s nimi na mimořádném koncertu v pivnici U zlatého lva, kde v roce 1997 Peshata odehrála jeden z prvních živých koncertů (reportáž najdete ZDE).

Během pobytu ve zkušebně ale vznikla zbrusu nová píseň Odelvakelvu, která na koncertě (14. prosince 2019) sklidila úspěch, což definovalo její další osud.

„Nahráli jsme ji studiově a pak jsme si řekli, že k ní uděláme i videoklip. Je to taková nevážná pocta táborské hospodě U Lva, která už dlouhé roky vypadá pořád stejně, a všichni se tam s nějakou frekvencí objevujeme na pivu,“ říká Petr Bína.

Klip režíroval Vít Novák a kromě kapely si v něm zahráli i barmani a štamgasti ode Lva. V roli policisty exceluje Matyáš Mandík. 

Na klip se se můžete podívat ZDE


Fotografie


Autor: Vít Novák

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.