PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Stará Pešatová se vrátila ke kořenům zoopunku. Pivnice U Lva má svou skladbu

Stará Pešatová se vrátila ke kořenům zoopunku. Pivnice U Lva má svou skladbu

Pondělí, 30.12.2019 / fotoreport + video

 

V táborské Pivnici U Zlatého lva se v sobotu 14. prosince konal speciální koncert domácí kapely Peshata. Večer byl v několika bodech jiný. 

Peshata (neboli Stará Pešatová) vystoupila v původní (skoro) sestavě a zahrála skladby z prvních demáčů, které kapela už na koncertech většinou nehraje. Za druhé se tak stalo v místě, kde se konal druhý koncert skupiny. A za třetí zde zazněla nová písnička napsaná speciálně pro tento koncert. Skladba Odelvakelvu je zoopunkovou poctou této hospodě. Pustit si ji můžete níže a text k ní najdete v reportu. Lev byl příjemně zaplněn, všichni tančili a zpívali a ani na pivo se nečekalo dlouho. Byl to fajn večer.

Videa:
https://youtu.be/gEe5JinlPwg
https://youtu.be/w_dMsWBePeU
https://youtu.be/z7hLkmJAX3I


Fotografie


Autor: David Peltán, Vít Novák

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.