PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Husitské muzeum Tábor vysílá program online

Husitské muzeum Tábor vysílá program online

Pátek, 10.04.2020 / článek + video

 

Video o Velikonocích nejen pro děti nahrálo Oddělení programů a expozic Husitské muzeum Tábor. Muzejní edukátorky Katka Nimrichtrová a Gábina Sokolová Loskotová pro díváky připravily zábavné video o Velikonocích.

V před velikonočním čase by se v táborské Galerii 140 netrhly dveře a v muzeu by edukátorka Gábina Sokolová Loskotová vítala jednu třídu za druhou. Měla pro děti totiž opět připravený lektorský program, který navazoval na každoroční Velikonoční výstavu.

Kvůli koronavirové situaci a s ní spojenými omezeními však musí všichni být doma. Lektorky muzea však neváhaly a nahrály video o tom, jak vypadá pašijový týden. "I když je video primárně určené dětem, doufáme, že pobaví i dospělé," dodávají. 

VideoAutor: - i, dap-

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrhám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrhám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobré ráno blues band

Hudba / koncert / blues
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01
18.05.2022 od 20:00 hod.

 

Partička na vzduchu

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
18.05.2022 od 20:00 hod.