PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Husitské muzeum Tábor vysílá program online

Husitské muzeum Tábor vysílá program online

Pátek, 10.04.2020 / článek + video

 

Video o Velikonocích nejen pro děti nahrálo Oddělení programů a expozic Husitské muzeum Tábor. Muzejní edukátorky Katka Nimrichtrová a Gábina Sokolová Loskotová pro díváky připravily zábavné video o Velikonocích.

V před velikonočním čase by se v táborské Galerii 140 netrhly dveře a v muzeu by edukátorka Gábina Sokolová Loskotová vítala jednu třídu za druhou. Měla pro děti totiž opět připravený lektorský program, který navazoval na každoroční Velikonoční výstavu.

Kvůli koronavirové situaci a s ní spojenými omezeními však musí všichni být doma. Lektorky muzea však neváhaly a nahrály video o tom, jak vypadá pašijový týden. "I když je video primárně určené dětem, doufáme, že pobaví i dospělé," dodávají. 

VideoAutor: - i, dap-

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Velké lásky v malém hotelu

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Science Café: ZLODĚJI TĚL - Jan Votýpka

Ostatní / setkání / přednáška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON klub
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.