PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jan Němec přijel s Možnostmi milostného románu do Jednoty

Jan Němec přijel s Možnostmi milostného románu do Jednoty

Čtvrtek, 09.04.2020 / fotoreport + článek

 

O knize Možnosti milostného románu spisovatele Jana Němce toho bylo napsáno již dost. Názory se různí, čtenáři i kritici se dělí na dva tábory a kniha si tak nějak žije vlastním životem bez nějakých vnějších zásahů. Možnosti milostného románu jsou knihou o konci jednoho vztahu...

O konci vztahu jeho autora s mladou, velmi temperamentní a živelnou slečnou. Je románem autobiografickým, vzpomínkovým, intelektuálním. Románem protknutým literaturou, na níž v něm najdeme mnoho odkazů. Snad právě proto vyvolává u čtenářů tolik otázek a pocitů. Jak se ke knize staví ona dívka, všem známá jako Nina? Četla tu knihu vůbec? Do jaké míry je nutné otevřít čtenářům okno do svého soukromí? Kolik z toho je pravda a co je hříčkou autorovy fantazie? Není nic snazšího, než se přesvědčit.

Jan Němec jezdí po republice, aby z knihy přečetl ty nejsilnější a nejzajímavější pasáže, a tak svým čtenářům osvětlil, co ho k nasání vedlo, proč je román koncipován zrovna takto a vnesl do celého příběhu trochu světla.

V rámci „turné“ zavítal i do táborského knihkupectví a kavárny Jednota, kde se pokusil na všechny tyto otázky odpovědět. Jak se však ukazuje, mnohé z nich ovšem mohou vyvolat další otázky a připomínky a je jen na nás, na čtenářích, zda si je necháme autorem zodpovědět, necháme vše otevřené, nebo si najdeme vlastní odpovědi ve svých vztazích, které se tomu románovému mohou velmi podobat.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Velké lásky v malém hotelu

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Science Café: ZLODĚJI TĚL - Jan Votýpka

Ostatní / setkání / přednáška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON klub
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.