PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeská divadla bojují o přežití i pomáhají

Jihočeská divadla bojují o přežití i pomáhají

Pátek, 03.04.2020 / článek

 

Programy divadel na jihu Čech sice vzaly kvůli vládním opatřením proti koronavirové pandemii za své, divadelní stánky se však na lopatky nepoložily. Zaměstnanci šijí roušky, pomáhají potřebným s dovozem, sdílejí živá vystoupení a podobně.   

Jihočeské divadlo se přidalo k projektu #kulturažije. Vznikla tak sbírka na podporu divadla, která byla vytvořena ve spolupráci s nadačním fondemDonio.

Sbírek na podporu různých institucí vzniká mnoho a každý si může vybrat koho a jak podpoří. "Proto se i naše divadlo vydává touto cestou, aby dalo svým divákům, fanouškům a příznivcům možnost finanční podpory. Přispět může opravdu každý, kdo cítí potřebu nám v této době pomoci. Vážíme si každé připsané koruny v naší sbírce a moc za to děkujeme," vyzývá Eva Marečková z marketingu Jihočeského divadla. 

V rámci projektu bude 5. dubna v 17 hodin na mall.tv odvysílán záznam tanečního divadla Petra Zusky Klíče odnikud. "Je to taková malá forma poděkování za příspěvky a také možnost, jak být alespoň chvíli ve spojení s našimi diváky," dodala. Zároveň zaměstnanci divadla šijí roušky.
 
V rámci projeku Donio bojují o život malá, nezávislá divadla, jako je například Divadlo Dokola, které bylo na několik měsíců zcela odříznuto od svých příjmů. "Nemožnost hrát loutková představení pro děti může být v dlouhodobějším horizontu pro naše nezávislé divadlo likvidační. Loutky toho sice moc nesní, my si opasky utáhnout můžeme, ale nájem a složenky za nás nikdo nezaplatí," popisuje za divadlo, které se soustředí na malé diváky, Petr Kukla. 

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře se rozhodlo pomáhat v terénu. Ze zaměstnanců se stal “rozvážkový” tým, který pomáhá seniorům s nákupy potravin a vyzvedáváním léků. V případě potřeby se můžete ozvat na  číslo 603 574 423. 


V galerie divadla se také měla 2. dubna uskutečnit vernisáž výstavy obrazů Soukromé bunkry Jitky Petrasové. Ta se však nakonec konala, a to neobvykle - animovaně a v "teple domova". Záznam z vernisáže, která nebyla, je zde ZDE


Další jihočeská divadla, jako písecké Divadlo Fráni Šrámka, stále šijí roušky, sdílí různé streamy (Městské divadlo Český Krumlov) a vyzývají k nevracení vstupenek. Většina akcí se přesouvá, nikoli ruší, a právě zachováním přízně je podpoříte.
 
Foto: archiv a fcb divadel


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Charitativní bazárek

Ostatní / Bazárek
Charita Tábor
02.06.2023 - 03.06.2023 od 14:00 hod.
vícedenní akce

 

Lakeside x + Jerusalem + special guest Eniel - Petr Kučera (Oceán)

Hudba / koncert / synth-pop / ghotic
MC Jordán, Budějovická 1424/14 390 02 Tábor
02.06.2023 - 03.06.2023 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

The Creepshow (CAN) + WHITE SPARROWS v Českých Budějovicích

Hudba / koncert / r&r - punk rock
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
02.06.2023 od 20:00 hod.

 

MARGARITĚ / monodrama / Ljuba Krbová

Divadlo / drama / monodrama
Výměník1, J. Opletala 842, 37005 České Budějovice
02.06.2023 od 20:00 hod.