PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Už jsme doma i Melody Boys podpoří na online koncertech Nechoď ven projekt Život 90

 Už jsme doma i Melody Boys podpoří na online koncertech Nechoď ven projekt Život 90

Pondělí, 30.03.2020 / článek

 

Sdružení Nechoď ven, které stojí za online koncerty z jazzového klubu U Staré paní, představuje program na příští týden a přichází s novinkou: část výtěžku z následujících koncertů poputuje projektu ŽIVOT 90, který pečuje o seniory.

Moc si vážíme všech muzikantů, jež se i v této pro ně nelehké době, rozhodli podpořit svými schopnostmi a svým časem ty, kteří jsou teď nejvíce ohroženi,“ říká za pořadatele koncertů Lukáš Prchal.

ŽIVOT 90 v současné situaci zapojil tisíce dobrovolníků, kteří seniorům pomáhají s nákupy, donesou jídlo či léky. Zřízena je i nová linka, která řeší krizovou psychologickou pomoc. Diváci koncertů mohou přispívat v průběhu online přenosu i následně při sledování záznamu do virtuálního klobouku libovolnou částkou. Line-up příštího týdne láká na webových stránkách www.nechodven.cz na pestrý žánrový záběr.

V úterý 31. března se diváci mohou těšit na legendární alternativní rockovou kapelu Už jsme doma. O den později si diváci užijí hlavně humor. Pódium U Staré paní bude patřit autorské dvojici Dubnička a Lahoda a jejich aprílovému speciálu Revival kabaretu neboli oslavné tryzně za neznámé hity. Ve čtvrtek svou “poezii v hudbě” představí Bára Zmeková, nominovaná na letošní ceny Anděl v kategoriích Objev roku a Sólová interpretka, která se ve svých písních s autorskými českými texty pohybuje mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Pátek přinese vystoupení šesti hudebníků Melody Boys z orchestru Ondřeje Havelky, které nás během chvilky přesune do let minulých, kdy automobily jezdily ještě pomalu a vlevo. Koncertní linku zakončí v sobotu Jazz Quintet amerického hudebníka Chucka Wansleyho.

Spolek ŽIVOT 90 se již třicet let zaměřuje na podporu seniorů, aby mohli zůstat co nejdéle tam, kde chtějí – doma. Na non-stop bezplatné lince důvěry pro seniory, v rámci tzv. tísňové péče hlídá více než 1000 seniorů po celé České republice, aby se dovolali pomoci, kdyby doma třeba upadli nebo byli v jiné nouzové situaci.

V hlavním městě funguje pečovatelská služba i komunitní centrum, kam denně dochází několik set seniorů. V současné situaci v době koronavirové krize byla zřízena linka pro osamělé seniory a pro dobrovolníky, kteří jim pomáhají s nákupem, donáškou jídla či léků. Linka je dnes provozována spolu s Magistrátem HMP, linka pro dobrovolníky spolu s Červeným křížem.

V rámci Nechoď ven odehrála koncerty již řada muzikantů v čele například s Lenkou Dusilovou či Liborem Šmoldasem Organ trio. On-line přenosy připravuje dočasné neformální sdružení s příznačným názvem Nechoď ven, za kterým jsou specialisté na streaming ze společnosti Pozitiv, jazz club U Staré paní a Bathroom Production Lukáše Prchala a Davida Hyska (stojí mimo jiné za úspěchem kapely Skety nebo Prague A Cappella Festivalem).

Program příštího týdne:

úterý 31. března 2020 Už jsme doma
středa 1. dubna 2020 Aprílový speciál: Dubnička Lahoda Revival Kabaret
čtvrtek 2. dubna 2020 Bára Zmeková
pátek 3. dubna 2020 Melody Boys
sobota 4. dubna 2020 Chuck Wansley Jazz Quintet

Změna programu vyhrazena.

Odkazy:
www.nechodven.cz
www.facebook.com/ClubUStarePani/

Autor: - i, dap -

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.