PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rapper Reginald a skupina I Love You Honey Bunny patří k nejúspěšnějším talentům

Rapper Reginald a skupina I Love You Honey Bunny patří k nejúspěšnějším talentům

Neděle, 15.03.2020 / fotoreport + článek

 

 Mladý rapper Reginald a indie-rocková kapela I Love You Honey Bunny jsou součástí projektu Ibis Music, který druhý rok otevírá hotely živé hudbě a objevuje mladé talenty ve spolupráci s partnery projektu Sony Music Entertainment a Spotify. Ti právě tyto skupiny označili za nejúspěšnější mladé talenty tuzemské scény.

Projektu se účastní více než 90 umělců z 24 zemí z celého světa a uskuteční se více než 40 koncertů. V Praze se tento hudební večer konal 5. března v Ibis Praha Old Town. Role moderátorky se ujala herečka a blogerka Kateřina Klausová. Odborná porota vybere 12 interpretů, kteří se zúčastní Ibis Music Campu a následně vystoupí na Montreaux Jazz Festivalu ve Švýcarsku.

Projekt Ibis Music vychází z průzkumu Ipsos, v němž bylo zjištěno, že hudba je nedílnou součástí života lidí, kteří upřednostňují spíše živé koncerty před reprodukovanou hudbou a je spojena s cestováním, kdy lidé rádi poznávají místní hudbu.

„Hudba je univerzální jazyk a má neobyčejnou sílu spojovat lidi, myšlenky a kultury po celém světě, proto jsme se hudbě otevřeli a přizpůsobili naše vize i mise. Uzavřeli jsme partnerství s nejznámějšími světovými festivaly jako například Montreaux Jazz Festival nebo Sziget. Chceme přinášet nečekaná hudební spojení a vytvořit mezinárodní kolektiv umělců, kteří budou moci využít jedinečné příležitosti získat znalosti a zkušenosti a navázat nové spolupráce s dalšími profesionály z oboru i mezi sebou,“ komentuje projekt Caroline Bénard, marketingová ředitelka skupiny Accor.

Díky spojení s platformou Spotify, která odhaluje místní hudební trendy prostřednictvím algoritmů, patří mezi nejtalentovanější mladý rapper Reginald, který se objevil po boku Bena Cristovaa nebo Jonnyho Machette a indie-rocková skupina I Love You Honey Bunny s ambicemi prorazit na zahraniční trh. Pozvání na koncert přijala celá řada známých osobností např. zpěvačka a influencerka Gábi Heclová, zpěvačka Nelly, Guidi, zpěvák a influencer Johny Machette a další.

Těší mě, že jsem byl k vystoupení na této akci vybrán zrovna já z tolika talentů, kolik jich tady v ČR máme. Už dlouho jsem se chystal udělat show jen s kapelou a tohle byla perfektní příležitost. Neskutečně jsme si to užili. Jako hosta jsem si pozval zpěváka a kamaráda Sofiana Medjmedje, který byl součástí projektu v loňském roce. V rámci koncertu jsem mimo jiné představil zatím nevydané singly, které budou postupně vycházet v průběhu tohoto roku, např. song Nic neříkám, který vyjde už v březnu, “ sdělil Reginald.

Svou kariéru odstartoval ve spojení s Jonny Machette projektem HZM. Od roku 2013 však působí sólově, jeho videa patří k těm nejsledovanějším na YouTube. Populárním se stal i remix singlu Shape of you od Ed Sheerena s Elis Mráz. Významnou spoluprací v jeho hudební kariéře bylo také spojení s Benem Cristovaem.

Hudba I Love You Honey Bunny kombinuje indie-prop-rock s elektronikou. „V létě jsme hráli na ibis stage na festivalu Sziget, zahrát si přímo v prostředí hotelu byla ale výzva. Vždy nás baví hrát v netradičních prostorech a bylo to skvělý, “ řekl kytarista Martin Šolc.

Skladby kapely se často zabývají politickými a společenskými problémy, které řeší jejich generace. Tahle charismatická parta odjela tour po střední Evropě a transatlantické tour v Kanadě a jsou častými účastníky různých zahraničních showcase festivalů. Na jaře 2019 vydala kapela unikátní živé vystoupení s pomocí nejnovější technologie virtuální reality. Toto video není jen pozvánkou do soukromí jejich zkušebny, ale zároveň vhled do intimního procesu zkoušení a vytváření hudby.

Foto: Jarda Noska


Fotografie


Autor: - i, dap -