PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tiše, bude to naše Tajemství. Jihočeské divadlo uvedlo premiéru Smetanovy opery

Tiše, bude to naše Tajemství. Jihočeské divadlo uvedlo premiéru Smetanovy opery

Úterý, 10.03.2020 / článek

 

Jihočeské divadlo odehrálo v pátek 6. března v budějovickém DK Metropol premiéru opery Tajemství, které si Bedřich Smetana z hlediska hudebně – dramatické stavby a stylové jednoty cenil nejvíce. 

Velká a malá tajemství nás provází celým životem. Někdy vyplují na povrch a obrátí životy všem kolem nás, jindy si je neseme životem až do smrti. Jedna z posledních dokončených oper Bedřicha Smetany je právě o tajemství, které bylo vyzrazeno.

Příběh o zatrpklém muži, který se po dlouhá léta nedokáže vypořádat s pocitem křivdy z ponížení a hořkosti z nenaplněné lásky. Libreto s ponurou tematikou dokázala Eliška Krásnohorská napsat velmi vtipně a diváci se mohou těšit na komediální operu.

 „Hledám vždy v komice také onen hlubší humor, který má svůj kořen v záhadách citu, v nitru lidském…,“ popisovala tehdy Eliška Krásnohorská.

Opera byla nastudována v režii Tomáše Studeného a pod taktovkou Martina Peschíka. Diváci se mohou těšit na operní sólisty jako jsou František Brantalík v roli Maliny, Svatopluk Sem jako konšel Malina, půvabná Šárka Hrbáčková, která pro tuto operu ztvárnila roli Panny Rozi, šarmantní Lucie Kašpárkova oblékne kostým Blaženky, čerstvý držitel ceny Thálie Ondřej Koplík alternuje s Peterem Malým v roli Víta a mnoho dalších skvělých sólistů. Pro vytvoření dokonale hudebně harmonického celku nesmí chybět Orchestr Jihočeského divadla společně se Sborem Jihočeského divadla.

Po premiéře mohou zájemci nejblíže Tajemství vidět v DK Metropol 14. dubna. Více ZDE.


Foto: Petr Zikmund


Fotografie


Autor: - i, dap -