PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Klub Milenium v Táboře znovu otevře dveře. Vrátí se do něj plesy i koncerty?

Klub Milenium v Táboře znovu otevře dveře. Vrátí se do něj plesy i koncerty?

Pondělí, 06.04.2020 / rozhovor

 

Ve čtvrtek 9. dubna se měl slavnostním koncertem kapely Queenie znovu otevřít oblíbený klub Milenium na Pražském sídlišti v Táboře. Kvůli opatřením vlády ke koronavirové situaci však na otvíračku zatím ještě nedojde. Je však už nyní jasné, že budova bývalého Městského kulturního střediska, pozdějšího klubu Milenium, po letech opět ožije. Jak to v klubu bude vypadat, kdo za projektem stojí a co se ve velkorysích prostorech bude dít prozradil za provozovatele Lukáš Rek.    

Proč jste se rozhodli obnovit činnost Milenia, kdo za obnovou stojí a jaký bude dramaturgický tým?

Dle mého je velká škoda, aby tento prostor zůstal nadále nevyužitý, jistě si pamatujete na jedinečnou atmosféru, která zde panovala při maturitních plesech či ostatních akcích a když se na začátku minulého roku naskytla příležitost jednat o znovuotevření Milenia, rozhodli jsme se takřka během pár minut a zahájili jednání s majitelem prostor. Za obnovou stojí táborská společnost Kanave, společně s agenturou Jaudio, která se bude starat o kompletní dramaturgii a kvalitní technické zajištění. Za agenturu budu společně s kolegou Davidem Dvořákem řešit veškerou organizaci a dramaturgii Milenia. 

Petr Čuba za Kanave: Kolem Milenia jsem chodil dobré dva roky. Znal jsem pár lidí ve společnosti CPI, která je vlastníkem objektu. Dal jsem si se zástupci několik schůzek, ale jejich požadavky na provozování byly na táborské poměry neslučitelné s realizací. Po několika jednáních jsem jim řekl svůj záměr a podmínky. Nakonec se vším souhlasili. Začali jsme tedy budovat, jen teď se práce zpožďují. Musím tedy říci, že v této koronavirové krizi se majitelé chovají skvěle. Mají zájem, informují se a nabízejí pomoc.

Ohledně interiéru klubu kolují různé zkazky, například že minulí pronajímatelé při opouštění prostorů vše rozbili kladivy. Jak to vypadalo v Mileniu, když jste do něj poprvé přišli?

Když jsem otevřel dveře Milenia zmocnila se mě vlna nostalgie a kouzlo tohoto prostoru. Vzpomínal jsem na můj maturitní ples, který byl právě v Mileniu, a na další akce, které jsem tu zažil. Milenium má své kouzlo a věřím, že si získá každého návštěvníka, který projde vstupními dveřmi. Takže jsem vůbec nevnímal, jak "Milénko" vypadá, ale spíš jak na mně působí. Ano, je vidět, že bylo bezmála tři roky zavřené a potřebuje údržbu, toť vše. Rozhodně se nebudeme pouštět do radikální přeměny prostor, jelikož rozvržení je takřka ideální a naprosto nám vyhovuje. Vše bylo veskrze zachováno tak, jak si mnozí pamatují. 

Přesto, co vše se v Mileniu musí opravit a k jakým změnám dojde? Klub se jednu dobu pyšnil největším barem v České republice...
 
Samozřejmě musí dojít k nemalým stavebním úpravám, které již probíhají. Zejména se jedná o rekonstrukce sociálních zařízení, úpravy barů, vizuál funboardu, velkého sálu... Opraveny budou i věci technického typu, které nejsou tolik vidět jako například kompletní rozvody elektřiny a vzduchotechniky. Mezi další věci, které naopak uvidíte často bude kompletně nový taneční parket. 

Největší změnou bude asi přebudování bývalé restaurace, ze které vznikne přísálí s kapacitou zhruba 100 míst k sezení, barem a vlastním sociálním zařízením. Dále pak přibude nový centrální výčep s přímým zachlazením piva, který vzniká v režii plzeňského pivovaru. Můžu tedy s čistým svědomím slíbit, že milovníci piva si opravdu přijdou na své. Chceme dbát také na jeho stoprocentní servis. Co se týká ostatních barů na hlavním sále a hořejším funboardu, ty projdou kompletní rekonstrukcí, ale jejich rozložení zůstane stejné. Jestli nevyrostl na jiném místě větší bar, tak se s tímto označením budeme pyšnit nadále. 

Jaká bude dramaturgie Milenia? Už máte program, na co se mohou lidé těšit?

Milenium bude multikulturní centrum, které se během chvilky upraví pro jakýkoliv typ akce. Naším cílem je připravit prostory, které budou vyhovovat například tanečním soutěžím, plesům, koncertům, tanečním párty či třeba divadlům. Chceme přivážet známá jména jak česká, tak zahraniční. Také budeme připraveni i na menší akce typu soukromých oslav, firemních večírků či konferencí.

V současné době se připravujeme na první akce, uvídíme, co kvůli koronavirové situaci klapne a kdy se program rozběhne. Záležet bude na nařízení vlády. V plánu je koncert vystoupení DJ Forbidden Society, holandského dua Firebeatz či kapely Queenie, která měla provoz slavnostně zahájit. 

Vrátí se tedy do Milenia také plesy?

Věřím, že ano. V současné době jednáme s prvními studenty. Plesy můžeme čekat již na podzim roku 2020. Také mohu prozradit, že pro maturanty připravujeme novou velkou backstage s vlastním barem a terasou. Co se týká ozvučení a osvětlení prostor máme připravené dvě varianty, které jsou na velmi vysoké úrovni a nabídne to nejmodernější, co dnešní doba nabízí. Naším cílem je, aby každý návštěvník, který dorazí do Milenia zažil skvělou audiovizuální show, která bude doprovázet každý ples a v neposlední řadě skvělý servis ze strany našeho personálu.

Tábor je malé město, a tak se řeší konkurence. Vnímáte Disco Apollo či Hotel Palcát jako konkurenci? V čem bude Milenium případně jiné?

Rozhodně se nechceme, a také nebudeme pouštět do přímého konkurenčního souboje.
Když postavím tyto tři prostory, které jste zmínil vedle sebe, je každý úplně jiný. Apollo je klub, který funguje řadu let, jsou zde skvělé klubové akce a diskotéky. Oproti tomu Milenium je multikulturní centrum a v současné době neplánujeme z "Milénka" udělat klub či diskotéku. Kluci v Apollu léta odvádějí skvělou práci a myslím, že nová krev na pozici manažera dodá Apollu nový drive a věřím, že se máme na co těšit.
Hotel Palcát má opravdu velký kongresový sál, který prošel částečnou rekonstrukcí a je ideální na velké akce. Co se týká například maturitních plesů, je Hotel Palcát ideální pro velké třídy, které mají 30 a více žáků, pro takto početné třídy je náš taneční parket malý a celkový dojem z maturitního plesu by nebyl dobrý. Toto platí i pro koncerty, kdy naše kapacita je nižší než v hotelu. Naším hlavním cílem je poskytnout prostory menším třídám a pořádat koncerty menších rozměrů, ale i tak slibujeme velká jména. S Hotelem Palcát jsem dlouhou dobu spolupracoval a dle mého dokážeme vytvořit fungující symbiózu, kterou ocení hlavně milovníci kulturního života v Táboře.

Klub měla otevřít kapela Queenie. Jak to s koncertem a otevřením bude nyní?

Vzhledem ke stále komplikovanějšímu vývoji situace kolem koronaviru v České republice jsme se rozhodli koncert kapely Queenie přeložit na náhradní termín, a to s odkazem na Usnesení vlády České republiky. Náhradní termín oznámíme ve chvíli, kdy bude účast na kulturních akcích pro návštěvníky bezriziková a zároveň pominou legislativní opatření, která nám nyní zásadně brání plánovat v dlouhodobém horizontu. Bohužel, situace se stále více komplikuje i ve světě a my nyní nejsme schopni odhadnout její budoucí vývoj. Všechny vstupenky zůstávají ale v platnosti na náhradní termín. Do konce roku máme vybrané tři termíny, na které Queenie přesunout. Až to situace dovolí, oznámíme jeden z nich. Do té doby po nás prosím nechtějte v tomto směru nic konkrétního. Nikdo nevíme, jak bude vláda rozhodovat v dalších týdnech. Zdraví nás všech je na prvním místě a bude při rozhodování o náhradním termínu hrát zásadní roli. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.