PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


James Harries dobývá česká rádia hitem Superstition. Živě zazní i v Budějovicích

James Harries dobývá česká rádia hitem Superstition. Živě zazní i v Budějovicích

Čtvrtek, 27.02.2020 / článek

 

 Poslední dva singly Lights a Superstition britského písničkáře Jamese Harriese bodovaly na předních příčkách hitparád českého radiového éteru. Tyto skladby jsou součástí nového alba s názvem Superstition, s nímž nyní James Harries objíždí v rámci turné republiku. Zatím jedinou zastávkou na jihu Čech bude koncert v budějovickém klubu Velbloud. Tam Harries zahraje v pátek 28. února od 20 hodin, předkapelou bude Láďa Latka trio. Událost ZDE.

V písničkách alba Superstition (Pověra) se střídá hravost a dravost s melancholickými náladami a Jamesův charismatický hlas se rychle dokáže dostat posluchačům pod kůži. Label Tranzistor vydání alba Superstition načasoval hned na začátek magického roku 2020 a nedal na pověru gramofonového trhu, že důležitá alba se vydávají jen před Vánoci. 

Britský písničkář poprvé ve své kariéře natočil album s českým producentem, táborským rodákem Viliamem Bérešem. Album Superstition, které od posledního vydaného titulu Until the Sky Bends Down dělí celých pět let, je trochu odlišné od zpěvákovy dosavadní produkce.

„Pokud by někdo chtěl zařadit moji novou tvorbu do nějakého žánru, tak jde o písničkářskou pop music s přídavkem gospelu, soulu a blues,“ komentuje případné zaškatulkování Harries a dodává: „Tohle album mi dalo prostor a hlavně čas k poznávání i prožívání témat lásky a ztráty, která mne inspirují k tvorbě.“ Mnozí posluchači už nyní srovnávají tvorbu s populárními Imagine Dragons. 

YT: https://youtu.be/Y1WwwPs4VQM

Novinkou v kariéře Jamese Harriese je také jeho historicky první duet. Píseň s názvem Something like this natočil s mladou slovenskou zpěvačkou, která si říká Blanch. Ta je podle slovenských i tuzemských médií velkým objevem a nadějí na indie popové scéně.

„Když mi píseň začal hrát, hned v prvním momentě jsem se do ní zamilovala. Stejně jako do Jamesova hlasu. Bylo mi velkou ctí na ní spolupracovat,“ říká zpěvačka Blanch.

Na albu Superstition se dále podíleli například i kytarista Steve Walsh, klávesista a vokalista Jonathan Owusu-Yianomah, basisté Jakub Vejnar, Miloš Klápště a Matěj Belko, bubeník Martin Novák, saxofonisté Jakub Doležal a Robert Mitrega, trumpetista Jaroslav Kohoutek. Osian Roberts se postaral o aranžmá dechů. Uslyšíte zde vokály Kláry Vytiskové nebo kytaru Michala Nováka, známého jako Majkláč.

Nahrávky vznikaly v Bang Studiu. O mix se postaral Tomáš Karásek z Gargle & Expel Studia a o master Ken Rich (Grand Street, NY).

James Harries představuje nové písně v rámci české části své Superstition tour 2020, která má osmnáct zastávek. Na prvních šesti koncertech ho doprovodil klávesista Martin Kryštof Kroupa a bubeník David Landštof.

Koncerty Jamese Harriese jsou vždy jedinečným zážitkem, kdy posluchače zasáhnou silné melodie a hravé texty, které odráží rozmanité životní příběhy.

Vstupenky na českou část turné jsou již k dispozici na webových stránkách Jamese Harriese.

O autorovi

Písničkář James Harries se narodil v roce 1974 v anglickém Manchesteru. Od roku 2000 žije v Praze odkud vyjíždí na koncertní turné po celé Evropě. Jeho hudební styl lze těžko zařadit, ale sám říká, že hraje něco mezi folkem, rockem a popem. Legendární hudební magazín Rolling Stone Harriese stylově zařadil po bok Jeffa Buckleyho a Damiena Rice. Od roku 2002 natočil osm řadových alb a jeho singly Salvation, Lights a Superstition bodovaly na předních příčkách Hitparády českého radiového éteru – IFPI. Jako první na světě natočil album na mobilní telefon a umístil na své webové stránky, kde si ho posluchači mohli zdarma stáhnout v digitální podobě. James Harries se s úspěchem věnuje i filmové hudbě. Složil a nahrál songy k filmům Snowboarďáci, Bobule, Rafťáci a Lidice. Podílel se na úspěšném polském filmu Plan B režisérky Kinga Debska nebo na americkém snímku Feťáci z New Yorku. Zahrál si také v celovečerním snímku Rytmus v patách režisérky Andrey Sedláčkové a spolupracoval na hudbě k televizní minisérii Modré Stíny režiséra Viktora Tauše. Na tuto spolupráci později navázal i hostováním v hudebním projektu Blue Shadows.

Foto: Štěpán Svoboda

https://jamesharriesmusic.com/
www.tranzistorlabel.com
https://www.facebook.com/jamesharriesmusic/


Autor: - i, dap -

SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

 Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Laco Deczi & Celula New York

Hudba / koncert / jazz - fusion
Kamenáč music art pub
19.06.2024 od 19:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
SoStánek
19.06.2024 od 19:00 hod.