PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Úterý, 25.02.2020 / fotoreport + článek

 

Táborská organizace Cheiron T má více než 22 let dlouhou tradici v práci s dětmi a mládeží a poskytováním sociálních služeb ve svém sídle kousek od Žižkova náměstí v centru Tábora. Služby pro děti a mládež na problémovém sídlišti Nad Lužnicí zajišťovala terénní služba. Ve čtvrtek 20. února však Cheiron za pomoci dobrovolníků a veřejné sbírky na Darujme.cz otevřela centrum pro děti na šikmé ploše ve Světlogorské ulici, vedle pojišťovny. Nese název BejVák. 

Na otvíračce BejVák děti a mládež řádně vyzkoušeli. Zahráli si hry, stolní fotbálky, poslouchali kapely, někdo jen relaxoval či diskutoval s přáteli na pohovkách.  

BejVák by měl být místem pro všechny ze "Sojčáku" a okolí, kde budou bezpečně pro sebe a své okolí trávit čas a řešit svoje problémy se školou, přáteli, partnerem, rodiči a tak dále. Prostory poskytují či budou nabízet hudebnu, taneční sál, kuchyň, hry, zázemí pro pracovníky a sociální zařízení. 

Centrum Cheironu u Žižkova náměstí v Táboře funguje každý den a průměrně ho navštíví zhruba 35 dětí ve věku šest až 26 let, které se zde účastní různých preventivních programů zaměřených na bezpečný sex či rizikovost návykových látek, doučují se, dostávají podporu na základní škole, při nástupu na střední školu či do práce.

Pro ty, kdo nemají stoprocentně funkční rodinné zázemí nebo třeba vztahy v partě či s partnerem, je Cheiron útočiště, kde mohou svá životní dilemata a problémy řešit. Stejným způsobem by měl fungovat BejVák na sídlišti.


Fotografie


Autor: David Peltán

Smuténka: Ve věku nedožitých 60 let zemřel Coolio

 Ve věku 59 let zemřel americký rapper Coolio. Hudebník se prosadil zejména hitem Gangsta's Paradise, za nějž získal cenu Grammy a který zněl filmem Nebezpečné myšlenky. Podle Cooliova manažera Jareze Poseyho by mohlo jít o infarkt. Coolio byl 90. letech jednou z největších osobností hiphopové scény. Jako herec se objevil např. ve filmech Batman a Robin (1997), Jak dobýt Hollywood (1997), Skousni to! (2001), Dracula 3000 (2004) či v seriálech Sabrina – mladá čarodějnice, Chůva k pohledání, Joey, Čarodějky a Futurama, kde nadaboval postavu Kwanzaabota. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat