PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Úterý, 25.02.2020 / fotoreport + článek

 

Táborská organizace Cheiron T má více než 22 let dlouhou tradici v práci s dětmi a mládeží a poskytováním sociálních služeb ve svém sídle kousek od Žižkova náměstí v centru Tábora. Služby pro děti a mládež na problémovém sídlišti Nad Lužnicí zajišťovala terénní služba. Ve čtvrtek 20. února však Cheiron za pomoci dobrovolníků a veřejné sbírky na Darujme.cz otevřela centrum pro děti na šikmé ploše ve Světlogorské ulici, vedle pojišťovny. Nese název BejVák. 

Na otvíračce BejVák děti a mládež řádně vyzkoušeli. Zahráli si hry, stolní fotbálky, poslouchali kapely, někdo jen relaxoval či diskutoval s přáteli na pohovkách.  

BejVák by měl být místem pro všechny ze "Sojčáku" a okolí, kde budou bezpečně pro sebe a své okolí trávit čas a řešit svoje problémy se školou, přáteli, partnerem, rodiči a tak dále. Prostory poskytují či budou nabízet hudebnu, taneční sál, kuchyň, hry, zázemí pro pracovníky a sociální zařízení. 

Centrum Cheironu u Žižkova náměstí v Táboře funguje každý den a průměrně ho navštíví zhruba 35 dětí ve věku šest až 26 let, které se zde účastní různých preventivních programů zaměřených na bezpečný sex či rizikovost návykových látek, doučují se, dostávají podporu na základní škole, při nástupu na střední školu či do práce.

Pro ty, kdo nemají stoprocentně funkční rodinné zázemí nebo třeba vztahy v partě či s partnerem, je Cheiron útočiště, kde mohou svá životní dilemata a problémy řešit. Stejným způsobem by měl fungovat BejVák na sídlišti.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat