PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Úterý, 25.02.2020 / fotoreport + článek

 

Táborská organizace Cheiron T má více než 22 let dlouhou tradici v práci s dětmi a mládeží a poskytováním sociálních služeb ve svém sídle kousek od Žižkova náměstí v centru Tábora. Služby pro děti a mládež na problémovém sídlišti Nad Lužnicí zajišťovala terénní služba. Ve čtvrtek 20. února však Cheiron za pomoci dobrovolníků a veřejné sbírky na Darujme.cz otevřela centrum pro děti na šikmé ploše ve Světlogorské ulici, vedle pojišťovny. Nese název BejVák. 

Na otvíračce BejVák děti a mládež řádně vyzkoušeli. Zahráli si hry, stolní fotbálky, poslouchali kapely, někdo jen relaxoval či diskutoval s přáteli na pohovkách.  

BejVák by měl být místem pro všechny ze "Sojčáku" a okolí, kde budou bezpečně pro sebe a své okolí trávit čas a řešit svoje problémy se školou, přáteli, partnerem, rodiči a tak dále. Prostory poskytují či budou nabízet hudebnu, taneční sál, kuchyň, hry, zázemí pro pracovníky a sociální zařízení. 

Centrum Cheironu u Žižkova náměstí v Táboře funguje každý den a průměrně ho navštíví zhruba 35 dětí ve věku šest až 26 let, které se zde účastní různých preventivních programů zaměřených na bezpečný sex či rizikovost návykových látek, doučují se, dostávají podporu na základní škole, při nástupu na střední školu či do práce.

Pro ty, kdo nemají stoprocentně funkční rodinné zázemí nebo třeba vztahy v partě či s partnerem, je Cheiron útočiště, kde mohou svá životní dilemata a problémy řešit. Stejným způsobem by měl fungovat BejVák na sídlišti.


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

PRECEDENS

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.