PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Cheiron T otevřel BejVák na sídlišti. Děti i mládež si má kde hrát i řešit problémy

Úterý, 25.02.2020 / fotoreport + článek

 

Táborská organizace Cheiron T má více než 22 let dlouhou tradici v práci s dětmi a mládeží a poskytováním sociálních služeb ve svém sídle kousek od Žižkova náměstí v centru Tábora. Služby pro děti a mládež na problémovém sídlišti Nad Lužnicí zajišťovala terénní služba. Ve čtvrtek 20. února však Cheiron za pomoci dobrovolníků a veřejné sbírky na Darujme.cz otevřela centrum pro děti na šikmé ploše ve Světlogorské ulici, vedle pojišťovny. Nese název BejVák. 

Na otvíračce BejVák děti a mládež řádně vyzkoušeli. Zahráli si hry, stolní fotbálky, poslouchali kapely, někdo jen relaxoval či diskutoval s přáteli na pohovkách.  

BejVák by měl být místem pro všechny ze "Sojčáku" a okolí, kde budou bezpečně pro sebe a své okolí trávit čas a řešit svoje problémy se školou, přáteli, partnerem, rodiči a tak dále. Prostory poskytují či budou nabízet hudebnu, taneční sál, kuchyň, hry, zázemí pro pracovníky a sociální zařízení. 

Centrum Cheironu u Žižkova náměstí v Táboře funguje každý den a průměrně ho navštíví zhruba 35 dětí ve věku šest až 26 let, které se zde účastní různých preventivních programů zaměřených na bezpečný sex či rizikovost návykových látek, doučují se, dostávají podporu na základní škole, při nástupu na střední školu či do práce.

Pro ty, kdo nemají stoprocentně funkční rodinné zázemí nebo třeba vztahy v partě či s partnerem, je Cheiron útočiště, kde mohou svá životní dilemata a problémy řešit. Stejným způsobem by měl fungovat BejVák na sídlišti.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino - Bourák

Kino / film / komedie
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
27.07.2021 od 21:00 hod.

 

Láska

Hudba / koncert
zahrada Kulturního domu Písek
27.07.2021 od 18:00 hod.