PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ples Tábora byl důstojný. Zazářil Tomáš Savka, Anna Polívková i místní

Ples Tábora byl důstojný. Zazářil Tomáš Savka, Anna Polívková i místní

Čtvrtek, 20.02.2020 / fotoreport + článek

 

Město Tábor se po dvaceti letech dočkalo obnovení městského plesu, došlo k němu mimojiné u příložitosti oslav 600. výročí založení města. Ples se uskutečnil v sobotu 15. února v prostorách spolkového domu Střelnice a nabídl pestrý program.

Ples zahájili svíčkovým ceremoniálem s proslovy starosta Štěpán Pavlík, který i zazpíval, místostarostky Michaela Petrová a Olga Bastlová a místostarosta Václav Klecanda.

V průběhu večera se představily svými vstupy Soubor písní a tanců Lužničan, taneční škola Atak Tábor a 6Dance Tábor a inspirovaly tak mnohé návštěvníky k tanečním kreacím. O plný parket se staral Swing Band Tábor s hosty jako Eva Emingerová nebo "superstárový" zpěvák Tomáš Savka.

Večerem ve velkém sále provázela moderátorská dvojice Petr Zajíček a herečka Anna Polívková, která také zatančila tango se svým partnerem ze StarDance Michalem Kurtišem.

Na malém sále pak vystoupili Jára Bárta Jazz Trio s herečkou a zpěvačkou Terezou Krippnerovou, kapela Napříč a dýdžejové sdružení Disko Duní Táborem. Součástí plesu bylo představení dvanácti významných osobností města, a také nového dokumentárního filmu natočeného v koprodukci s Českou televizí s názvem Tábor – sen, město, symbol.

Výroční ples města Tábora proběhl v uvolněné atmosféře, bez zbytečné estrádovosti. Přesto nepostrádal důstojnost, noblesu a eleganci i úctu k 600 let dlouhé historii druhého největšího města Jihočeského kraje.  

Fotky najdete také na facebooku
ZDE


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Festival Na dvanácti strunách

Festival / Kytarová hudba - vážná, folk, jazz
křížové chodby Dominikánského Kláštera, Piaristické náměstí
06.06.2023 - 27.06.2023 od 20:15 hod.
vícedenní akce

 

S láskou Mary - Paul Elliott

Divadlo / komedie
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
06.06.2023 od 19:30 hod.