PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ples Tábora byl důstojný. Zazářil Tomáš Savka, Anna Polívková i místní

Ples Tábora byl důstojný. Zazářil Tomáš Savka, Anna Polívková i místní

Čtvrtek, 20.02.2020 / fotoreport + článek

 

Město Tábor se po dvaceti letech dočkalo obnovení městského plesu, došlo k němu mimojiné u příložitosti oslav 600. výročí založení města. Ples se uskutečnil v sobotu 15. února v prostorách spolkového domu Střelnice a nabídl pestrý program.

Ples zahájili svíčkovým ceremoniálem s proslovy starosta Štěpán Pavlík, který i zazpíval, místostarostky Michaela Petrová a Olga Bastlová a místostarosta Václav Klecanda.

V průběhu večera se představily svými vstupy Soubor písní a tanců Lužničan, taneční škola Atak Tábor a 6Dance Tábor a inspirovaly tak mnohé návštěvníky k tanečním kreacím. O plný parket se staral Swing Band Tábor s hosty jako Eva Emingerová nebo "superstárový" zpěvák Tomáš Savka.

Večerem ve velkém sále provázela moderátorská dvojice Petr Zajíček a herečka Anna Polívková, která také zatančila tango se svým partnerem ze StarDance Michalem Kurtišem.

Na malém sále pak vystoupili Jára Bárta Jazz Trio s herečkou a zpěvačkou Terezou Krippnerovou, kapela Napříč a dýdžejové sdružení Disko Duní Táborem. Součástí plesu bylo představení dvanácti významných osobností města, a také nového dokumentárního filmu natočeného v koprodukci s Českou televizí s názvem Tábor – sen, město, symbol.

Výroční ples města Tábora proběhl v uvolněné atmosféře, bez zbytečné estrádovosti. Přesto nepostrádal důstojnost, noblesu a eleganci i úctu k 600 let dlouhé historii druhého největšího města Jihočeského kraje.  

Fotky najdete také na facebooku
ZDE


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Deskovky s Michalem

Pro děti / hraní deskových her
Pobočka knihovny Sídliště nad Lužnicí, Vídeňská 2931, 390 05 Tábor
22.05.2024 od 15:30 hod.

 

Než natáhnu brka

Divadlo / Listování
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
22.05.2024 od 17:00 hod.

 

Covert Sax Quartet

Hudba / koncert / Rok české hudby v Táboře
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
22.05.2024 od 19:00 hod.

 

listování - než natáhnu brka - antti tuomainen

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
22.05.2024 od 18:45 hod.