PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Gaia Mesiah vydali živák u Amáka ze Sunshine. Při turné třikrát zahrají na jihu Čech

Gaia Mesiah vydali živák u Amáka ze Sunshine. Při turné třikrát zahrají na jihu Čech

Úterý, 18.02.2020 / článek

 

Refresh In Golden Hive (Live). Tak se jmenuje nové album živé nahrávky kapely Gaia Mesiah, které vyšlo 5. února. S novinkou se skupina vydala na 2020 Refresh Tour, jediné turné letošního roku, se kterým v průběhu února a března zamíří do 13 míst v Čechách i na Moravě. Nevynechá přitom ani jižní Čechy, Gaia Mesiah zahrají v budějovickém klubu K2, píseckém Divadle Pod Čarou a prachatickém klubu Kandlák. 

Členové Gaia Mesiah po loňském kladném přijetí alba Excellent Mistake, které aktuálně postoupilo do užších nominací v Anketě Žebřík v kategorii nejlepší album, se rozhodli natočit atypické „best of“ album. Refresh In Golden Hive (Live) vzniklo v pražském studiu Golden Hive táborského hudebníka a producenta Michala Šťastného alias Amáka (ex Sunshine).

Kapela na něm přináší deset starších skladeb z prvních tří alb, leckdy po dílčí úpravě. Vše je natočeno na jeden zátah naživo, páteřní písně jejich koncertů jsou tak zachyceny v autentické atmosféře.

„Po minulém turné jsme cítili obrovskou radost ze společného hraní, jsme napumpovaní energií, a proto jsme se rozhodli, že některým starým peckám dáme novější ohoz a trochu je refreshneme,” objasňuje kytaristka Santa Morella vznik alba. Dodejme, že nové studiové album plánují na příští rok. Album bude od zítřka k dispozici na tradičních digitálních platformách.

Koncerty následného turné budou postaveny právě na desítce písní z nového alba, doplněné o pár dalších kousků z archivu i několik skladeb z novější tvorby. Poté co opustí pódium, plánují dámy i jejich kolega zůstávat v klubech a setkávat se s příznivci. Chystají se také sáhnout do svých osobních hudebních šuplíků a coby Gaia DJs připravit následnou rockotéku, takže každý koncert bude vlastně velkou komplexní párty s kapelou. Na fanoušky na koncertech čeká vedle nového alba i nová kolekce merchandise.

Více informací a vstupenky na ZDE. První ukázka z nového alba ZDE.


REFRESH TOUR 2020

21/02 ÚSTÍ NAD LABEM / Doma
28/02 FRÝDEK MÍSTEK / Stoun
29/02 NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ / Kulturní dům
06/03 KUTNÁ HORA / Česká 1
07/03 PARDUBICE / Žlutý pes
13/03 VYSOKÉ MÝTO / M Klub
14/03 ČESKÉ BUDĚJOVICE / klub K2
20/03 PÍSEK / Divadlo pod čarou
21/03 PRACHATICE / klub Kandlák
26/03 BRNO / Fléda

Gaia Mesiah působila až do roku 2008 na tuzemské rockové scéně jako zjevení. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně Santa Morella a Misha, podporované nekompromisním basovým groovem Joshe Stewarta, si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovali davy fanoušků. Ti si však museli od rozpadu kapely počkat až do roku 2016, kdy to Gaia Mesiah rozbalila v pražské Akropoli a na Rock for Churchill, a to dokonce i s australským basistou Joshem. O rok později vyrazila kapela v původní sestavě na úspěšné turné a jasně dala vědět, že se nejedná o jednorázový comeback. Následně přišla nabídka na desku, Josh se přestěhoval z Austrálie do Prahy a je jasné, že Gaia Mesiah je definitivně zpět, navíc v plné síle. Do roku 2008 kapela vydala eponymní samizdatové EP (2003), studiová alba Ocean (2005) a Alpha Female (2007) a Live album Thank You Dr. Beat (2008). Na začátku loňského roku se znovuobnovená Gaia Mesiah přihlásila s albem Excellent Mistake, které vydala u Warner Music. 


Fotografie


Autor: - i, dap -