PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vydavatelství Indies oslaví 30 let jednodenním festivalem nezávislé hudby

Vydavatelství Indies oslaví 30 let jednodenním festivalem nezávislé hudby

Středa, 12.02.2020 / článek

 

 -123min., DVA, Květy, Zuby Nehty a další zahrají na koncertě k 30 letům vydavatelství a nahrávací Indies, jehož je server Kulturne.com dlouholetým mediálním partnerem. Hudební vydavatelství Indies Records oslaví jubileum v pátek 14. února brněnském klubu Sono. Na dvou pódiích zahraje dvanáct kapel, pokřtí se nové album Horňácké cimbálové muziky Kubíci a představí se řada hostů. Start akce je v 17 hodin, oslavu moderuje hudební publicista Milan Tesař.

„Vydali jsme více než 800 titulů, potkali neuvěřitelnou spoutu skvělých muzikantů a zpěvaček. Úžasní lidé a originální nahrávky nás provázeli po celé období těch třiceti let a my jsme za to všechno vděčni. Chceme to oslavit a směle vykročit do další dekády,“ rekapituluje tři dekády Indies jeden ze zakladatelů Milan Páleš.

Páteční večer v brněnském Sonu budou mít návštěvníci příležitost zažít hned několik unikátních koncertů. Historicky první vydané album vydavatelství Indies Records nahrála rocková kapela Meat-House Chicago I.R.A., a proto koncert této dnes již HC legendy celý večer v Sonu zakončí. Na pódia se také vrací famózní kapela DVA a naprosto ojedinělý koncert zahraje po sedmi letech rapbluesová kapela Nuck Chorris Gang. Speciální koncert připravuje i kapela Květy, která vystoupí ve starší sestavě (např. album Miláček slunce). 30 let bude slavit v roce 2020 i slovenská bluesová kapela ZVA 12-28 Band. První kapelou na hlavním pódiu bude pro děti a jejich rodiče nespoutaný Bombarďák a to v rozšířené sestavě i s bubeníkem (na koncert mají děti mladší 13 let vstup ZDARMA!).

Historie letem

14.2.1990 byl otevřen první obchod a půjčovna CD pod názvem Indies, tehdy ještě na ulici Milady Horákové 25 v Brně. Po roce fungování obchodu vzniklo i vydavatelství Indies Records s mottem: Vydáváme hudbu, která se nám líbí a kterou rádi posloucháme. Od počátečních rockových hudebních stylů se vydavatelství postupem času otevírá dalším žánrům. Vychází folková a folkrocková alba, přidává se world music a folklór, ale nechybí ani blues, rock, jazz či rap.

V roce 2005 vzniká i nahrávací Studio Indies a v roce 2007 se vydavatelství dělí na tři samostatná vydavatelství se společnou distribucí. Pod labelem Indies Scope vzniká v roce 2009 i agentura Indie Production. Celých 30 let funguje i prodejna hudby a vstupenek na koncerty.

Pod značkou Indies vyšlo přes 800 alb a titulů mapujících, až na malé výjimky (The Frames), kvalitní českou a slovenskou autorskou hudbu. Původní Indies prošlo od založení v roce 1990 vývojem a řadou proměn. Přesto, že nyní existuje šest různých společností a poboček (Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG, Prodejna Indies, Studio Indies, Indies Production) je tato značka vždy spojena s dobrou hudbou. Kompletní historie Indies Scope najdete na https://www.indies.eu/o-nas.

Vstupenky na akci lze zakoupit ZDE a vstupenky lze získat osobně v prodejně Indies na Poštovské ulici v Brně. Událost na FB je ZDE

Program oslavy:

16:30 Otevření Sono 
17:00 BraAgas 
17:30 Bombarďák 
18:15 Band of Heysek 
19:00 -123min. 
20:00 HCM Kubíci + Mužský sbor Chotár 
20:40 Květy a Martina Trchová & Adam Kubát 
21:40 DVA 
22:20 Zuby Nehty / DYBBUK 
23:20 ZVA 12-28 Band 
24:00 Nuck Chorris Gang 
00:40 Meat-House Chicago I.R.A. 


Fotografie


Autor: - i, dap -