PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Legendární Rage Against the Machine jsou zpět. Při své jízdě nevynechají Prahu

Legendární Rage Against the Machine jsou zpět. Při své jízdě nevynechají Prahu

Úterý, 11.02.2020 / článek

 

Legendární kapela Rage Against the Machine v minulém roce opětovně obnovila svoje fungování a okamžitě se objevily spekulace, zda se vrátí i na koncertní pódia. Kapela všem těmto pochybám učinila přítrž a ohlásila světové turné. Na něm se zastaví také 8. září v pražské O2 Aréně.

Americká rocková kapela Rage Against the Machine započala svoji hudební pouť již v roce 1991 a hned svou debutovou deskou z roku 1992 dosáhla globálního úspěchu. Album s prostým názvem Rage Against the Machine se vyhouplo na přední příčky hitparád, po světě nasbíralo hned několik zlatých a platinových ocenění, a jen v Americe jeho prodeje překonaly magickou hranici tří milionů nosičů. Svoji pozici jedné z nejsledovanějších rockových kapel, která ve svých písních kombinovala ostré rockové riffy s prvky rapu a funku, čtveřice z Los Angeles upevnila v roce 1996 albem Evil Empire, jehož prodeje lze také počítat na miliony kusů.

Do třetice Rage Against the Machine zabodovali albem The Battle Of Los Angeles, které se na trhu objevilo v roce 1999. Deska mimo jiné získala nominaci na prestižní cenu Grammy v kategorii nejlepší rockové album. Krátce nato však kapela ohlásila konec činnosti a doposud poslední studiové album s názvem Renegades tak vyšlo až dva měsíce po oznámení této smutné zprávy.

Tim Commerford, Zack de la Rocha, Tom Morello, Brad Wilk se opět dali dohromady po dlouhých sedmi letech, avšak společné fungování jim vydrželo jen do roku 2011. Podzim roku 2019 se nesl ve znamení dalšího návratu Rage Against the Machine, který dnešním dnem zpečeťuje i ohlášení velkého světového turné.

Killing In Your Name, Know Your Enemy, Bullet In The Head, Bulls On Parade či People of the Sun - to je jen malý výčet hitů Rage Against the Machine, které lze dnes již považovat za klasiku. Pokud právě tyto skladby chcete po dlouhých letech slyšet naživo, poznamenejte si do svých kalendářů datum 8. září, kdy se čtveřice představí v pražské O2 areně.

Vstupenky budou v sítích Ticketmaster a Ticketportal v prodeji od pátku 14. února od 10 hodin. Ceny vstupenek jsou od 1950 do 2560 Kč. Koncert pořádá Live Nation. 


Fotografie


Autor: -i, dap-