PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Vees ohlásila koncertní pauzu. Vyprodaným Velbloudem létala piva i svršky

Kapela Vees ohlásila koncertní pauzu. Vyprodaným Velbloudem létala piva i svršky

Čtvrtek, 06.02.2020 / fotoreport + článek

 

Je pátek 17. ledna a před "budějckým" Velbloudem se schází víc lidí, než by se dalo předpokládat. Už předem je jasné, že tenhle dnešní koncert nebude jen tak obyčejný. Na nespecifikovanou dobu se s kluby a pódii loučí kapela Vees. Jedna z nejúspěšnějších kapel z Českých Budějovic.

Je to už víc než třináct let, co se tři studenti rozhodli vzít do rukou nástroje a žít si svůj rock’n'rollový sen. Byla to velká dřina, ale dokázali odehrát stovky koncertů, zrealizovat několik tour po Evropě, zahrát na velkých festivalech i stanout po boku opravdových hvězd. V neposlední řadě také nahráli dvě EP a dvě alba a zorganizovali sbírku na vykradenou zkušebnu.

Vzpomínek na jejich koncerty mám hromadu. Od trochu rozpačitého předskakování legendárním Collegium Musicum, přes akustickou párty v parku Na Sadech při Buskers festu, po naplněné kluby a veselé letní festivaly. Ale "budějcké" rozloučení se mi zaryje do paměti hodně silně. Předskokani Šmitcové Kvarteto naladili publikum svým krátkým setem a pak vypukla šou. Řvoucí fanynky, rozlitá piva, tančící kotel, naprosto narvaný klub a odhazování svršků. Možná i nějaká slza ukápla, ale rozloučení to bylo důstojné. Tohle je rock’n’roll. A snad se za pár let dočkáme stejně úspěšného návratu.


Fotografie


Autor: František Ciml

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


MICHAIL BULGAKOV – MISTR A MARKÉTA

Divadlo / drama
Městské divadlo Český Krumlov
19.02.2020 od 19:30 hod.

 

Rybníkáři a Spolektiv

Hudba / koncert / folk, rock, jazz, šanson
Kino Svět Lišov
19.02.2020 od 19:30 hod.

 

Jak se dělá taneční

Hudba
Dům kultury Milevsko
19.02.2020 od 09:00 hod.

 

Valentýnský erotic slam na Kampě

Divadlo / one-man-show / Slam poetry
klub Kampa
19.02.2020 od 20:00 hod.