PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jaroslav Chobot a Eva Šenkyříková vystavují zážitky z Peru

Jaroslav Chobot a Eva Šenkyříková vystavují zážitky z Peru

Pondělí, 09.03.2020 / fotoreport

 

Výtvarník,  spisovatel a cestovatel Jaroslav Chobot a jeho partnerka, výtvarnice a sólistka baletu Slovenského Národního divadla Eva Šenkyříková vystavují společně v táborské Galerii U Radnice.  Výstava obrazů i objektů nase název Písmo Aya a potrvá do 20. března. Každé úterý v 15 hodin pořádá dvojice neformální komentované prohlídky, při nichž objasňují obrazy i vyprávějí své zážitky z cest do Peru, jež je inspirují. 

Expozice obsahuje obrazy formátu A2 a A3 na téma „pralesní rostlinné bytosti života a smrti“ – ayahuasca. Oba autoři strávili v Peru celkem více než jeden rok,  tekutinu z liány přijali více než padesátkrát a procestovali po řekách, silnicích, stezkách i džunglí, horami, pobřežím Pacifiku, pouští, pampou a po moři stovky kilometrů. 


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.