PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Klasici v Táboře zakončil Václav Hudeček s Petrem Nouzovským

Festival Klasici v Táboře zakončil Václav Hudeček s Petrem Nouzovským

Sobota, 25.01.2020 / fotoreport + článek

 

Excelentní tečku má za sebou festival Klasici v Táboře, který se konal na podzim loňského roku a přesáhl svým novoročním koncertem do roku letošního. Na něm v pátek 17. ledna ve spolkovém domě Střelnice vystoupil přední český houslista Václav Hudeček, ceněný violoncellista Petr Nouzovský a orchestr Čeští komorní symfonici. O hudební zážitek byl takový zájem, že večerní koncert byl vyprodán během několika hodin a pořadatel, Tomáš Hubka, musel přidat jestě odpolední vystoupení. 

Přední čeští interpreti klasické hudby zahráli za doprovodu residenčního orchestru festivalu Čeští komorní symfonici zaznía to z díla J. S. Bacha, A. Vivaldiho, J. Haydna a P. I. Čajkovského.

Festival má za sebou úspěšný rok, kdy v rámci často vyprodaných hudebních večerů vystoupil kromě zmíněných es Epoque symphony orchestra, dirigent Tomáš Brauner, hornista a dirigent Radek Baborák, orchestr Pražských komorních sólistů, houslista Jan Mráček, Epoque Quartet & Duo Siempre Nuevo, Kateřina Englichová, Vilém Veverka, duo Swing Pigs nebo Cimbálová muzika České Filharmonie. Na festivalu vystoupilo na 120 špičkových profesionálních muzikantů, kteří potěšili přes 2000 posluchačů.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


MICHAIL BULGAKOV – MISTR A MARKÉTA

Divadlo / drama
Městské divadlo Český Krumlov
19.02.2020 od 19:30 hod.

 

Rybníkáři a Spolektiv

Hudba / koncert / folk, rock, jazz, šanson
Kino Svět Lišov
19.02.2020 od 19:30 hod.

 

Jak se dělá taneční

Hudba
Dům kultury Milevsko
19.02.2020 od 09:00 hod.

 

Valentýnský erotic slam na Kampě

Divadlo / one-man-show / Slam poetry
klub Kampa
19.02.2020 od 20:00 hod.