PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Andělská Hluboká láká na nasvícenou zoo, Adolfa Borna i Zdeňka Trošku

Andělská Hluboká láká na nasvícenou zoo, Adolfa Borna i Zdeňka Trošku

Neděle, 24.11.2019 / článek

 

Kouzelnou atmosféru v čase adventu a Vánoc v Hluboké nad Vltavou a jejím okolí navodí desítky akcí. Třetí ročník projektu Andělská Hluboká začíná už v neděli 24. listopadu.

Obyvatelé i návštěvníci pětitisícového města se mají na co těšit. Program je pestrý. Vánočně laděné akce připravili členové místních spolků i profesionálové z kulturních institucí. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo, Alšově jihočeské galerii nebo v Knížecím dvoře.

Andělská Hluboká zahajuje už týden před začátkem adventu – v neděli 24. listopadu tradičním adventním trhem v Knížecím dvoře. Ve stáncích se představí pouze rukodělná řemesla. Tvůrci nabídnou paličkovanou krajku, dětské dřevěné hračky, ručně vyráběná mýdla a další výrobky. Děti si mohou v kádích sáhnout na živé kapry, atmosféru podbarví středověký ohnivý koš. Trh provoní nejen punč a svařené víno, ale i rybí speciality, sýrové placky a vánoční cukroví. Návštěvníkům trhu zazpívají děti z hlubockých základních škol a pořadatelé přichystali i jedno překvapení.

Program na pódiu je koncipován tak, aby si každý našel to, co se mu líbí. Vystoupí divadelníci i muzikanti nejrůznějších žánrů od folklóru po rockovou muziku. Trhy se na náměstí pravidelně otevřou už v 11 hodin. Návštěvníci si tam mohou koupit vánoční dárečky, ochutnají trdelník, klobásky, guláš. Rozsvícení vánočního stromu se koná na náměstí na první adventní neděli v podvečer a každoroční Andělský průvod následně po Masarykově ulici.

Děti nebudou ochuzeny o andělské bruslení s mikulášskou nadílkou. Loni poprvé si mohly na místním stadionu zabruslit ve společnosti čertů a Mikuláše. Letos tam mohou zavítat v sobotu 7. prosince odpoledne a vstupné je opět zdarma.

Zatímco většina akcí Andělské Hluboké se uskuteční venku, další tradiční akce Alšovka advent nabídne vnitřní prostory – zámeckou jízdárnu. Už čtvrtým rokem se tam konají adventní trhy s doprovodným programem pro děti i dospělé.

Hlavním tématem jsou podobně jako loni Vánoce Adolfa Borna, mimochodem jihočeského rodáka. Využito při tom bude motivu děl autorů, které má město v depozitáři. Návštěvníci se ve fotokoutku mohou stát součástí obrazu právě od Adolfa Borna. Ve stáncích prodejci nabízejí pouze českou produkci zejména řemeslných a ručně vyráběných výrobků.

Galerie svůj advent zahájí s dalším Jihočechem – Zdeňkem Troškou. Oblíbený režisér pohádek zavítá do galerie v sobotu 30. listopadu v 10 hodin. Trhy s programem potrvají každou další adventní sobotu. Vstup je zdarma. Děti si zde mohou vyrobit ozdoby. Prvních sto dětí, které přinesou z domova již hotovou, anebo zde vyrobenou ozdobu, dostanou dárek - za to, že v galerii ozdobí náš stromeček. Vstup do jízdárny bude rovnou ze zámeckého parku.

Správa Státního zámku Hluboká láká o adventních víkendech na netradičně vyzdobenou kuchyni, zoologická zahrada od 6. prosince na vánočně nasvícený areál i na Štědrý den v zoo. Předvánoční atmosféru nabídne i Advent na Loveckém zámku Ohrada 15. prosince odpoledne.

Nejen věřící zve Tomas van Zavrel z Farnosti Hluboká do místního kostela v neděli 24. listopadu na Svatohubertskou mši za doprovodu Jihočeských trubačů a Chrámového sboru Bohuslav z Lišova. Tomas van Zavrel posvětí myslivecké adventní věnce určené k benefičnímu prodeji. „Rád bych pozval i na ranní roráty - staročeská adventní mše při svíčkách začíná ve středu 4. a 11. prosince už v 6 hodin,“ přidává další neobvyklou pozvánku van Zavrel.


Autor: - i, dap -

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.