PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Devátý ročník Filmového festivalu Černá věž bude hororový. Zahájí ho hudba z filmů

Devátý ročník Filmového festivalu Černá věž bude hororový. Zahájí ho hudba z filmů

Čtvrtek, 21.11.2019 / článek

 

Filmový festival Černá věž tentokrát přichystal pro návštěvníky, filmové tvůrce i milovníky filmů hororový ročník. Ten odstartuje ve čtvrtek 21. listopadu v 19 hodin v budějovickém KD Slavie koncertem filmové hudby a v pátek a sobotu následně nabídne v budějovickém Českém rozhlase třicet šest filmů, dabing, virtuální realitu nebo filmové masky.

Ředitel festivalu Milan Pleva hledal události ze světa kinematografie související právě s rokem 2019. „Letos se konaly dvě velké věci,“ nastiňuje Milan Pleva. Mistr hororu Alfred Hitchcock by oslavil 120 let od svého narození a do kin navíc přišla druhá kapitola hororu TO na motivy stejnojmenné knihy krále hororu Stephena Kinga. Právě těmito dvěma osobnostmi hororového světa se nechal inspirovat devátý ročník a bude na ně odkazovat svou symbolikou. Návštěvníci festivalu uvidí Hitchcockovy Ptáky, čeká je věštba budoucnosti a potkají se naživo s děsivým klaunem Pennywise. „Pokud vás nevyděsí k smrti, můžete se s ním i vyfotit,“ láká ředitel festivalu.

Festival zahájí ve čtvrtek 21. listopadu v 19 hodin koncert filmové hudby v KD Slavie. Jihočeský symfonický bigband pod taktovkou dirigenta Jana Černého zahraje nejznámější filmové melodie. Uslyšíte hudbu z vašich oblíbených snímků jako Mission Impossible, Titanic, Sedm statečných, James Bond nebo Star Wars.
Večer má charitativní charakter stejně jako celý festival. Dobrovolnou částkou vhozenou na koncertě do kasičky přispějete Centru BAZALKA. To pomáhá s péčí o děti s těžkým kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra.

Víkend hororu i sci-fi

V pátek a v sobotu čeká návštěvníky Českého rozhlasu České Budějovice hlavní program, a to projekce soutěžních filmů, které se letos utkají o sošku Černá věž.
V pátek promítání začne v 16 hodin a na velkém plátně uvidíte postupně projekci sci-fi filmů, komedií, dramat a na závěr večera hororů.

Sobotní program otevřou od 13 hodin dokumenty. Po nich následuje pásmo odlehčených filmů a dramat. Ty nejlepší filmy, které se letos zúčastnily festivalového klání, budou oceněny od 20 hodin při předávání cen vítězům.

V sobotu se můžete zúčastnit i bohatého doprovodného programu. Až do večera můžete sledovat práci filmových maskérů, kteří přímo na místě předvedou, co dokáží. Svůj hlas propůjčíte některé z postav parodie Scary Movie v rámci workshopu Dabérem na zkoušku. O zásadách dabování poučí zájemce odborníci z dabingové skupiny Fénix ProDabing. Zážitek čeká návštěvníky také s virtuální realitou, s níž se podíváte do jiných světů.

Panelová diskuze představí režiséra Filipa Kiliána, který se uplatnil ve filmovém světě. Na festival kdysi přihlásil svůj první amatérský film a nedávno to dotáhl až do štábu Nabarveného ptáčete Václava Marhoula. Jak se to stalo a jaké zážitky si odnesl, se dozvíte v 18.30 hodin.

Oba dva dny pomohou návštěvníci vstupným 80 Kč Centru Bazalka. Nad rámec vstupného lze přispět neziskové organizaci do kasičky u vstupu. 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vánoční trhy

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
08.12.2019 od 08:30 hod.

 

Modré z nebe

Výstava / vánoční výstava obrazů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
08.12.2019 - 30.01.2020 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Vánoční koncert flétnového souboru Napříč

Hudba / vánoční koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
08.12.2019 od 17:00 hod.

 

Jaromír Hruška: Vší silou aneb A pak se to stalo!

Divadlo / pro děti / Pohádka
Městské divadlo Český Krumlov
08.12.2019 od 15:00 hod.