PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala na chvíli otevře Noc divadel. Uvidíte stínohru i robotického bubeníka

Divadlo Oskara Nedbala na chvíli otevře Noc divadel. Uvidíte stínohru i robotického bubeníka

Pátek, 15.11.2019 / článek

 

Největší evropský divadelní svátek Noc divadel se uskuteční v předvečer 30. výročí Sametové revoluce (17.11.1989), v sobotu 16. listopadu. Táborské Divadlo Oskara Nedbala je sice rekonstruované, přesto opět nabídne nevšední zážitky pro milovníky divadla, hudby i výtvarného umění. Vrcholem večera bude exkluzivní koncert českého skladatele Floexe, který poprvé vystoupí se svými čerstvě vydanými remixy kultovního soundtracku k počítačové hře Machinarium. 

Program v 19 hodin zahájí představení KEEP CALM divadla Ufftenživot. Dada smršť monologů, pohybu i stínohry v autorské režii účinkující Sáry Arnsteinové a Jiřího Šimka proběhne v malém sále a proto doporučujeme zarezervovat si místo dopředu (online nebo na divadelní pokladně).

Po představení vystoupí táborský multiinstrumentalista, pedagog a mistr hravé improvizace Karel Juráň. Na jeho směs populárních filmových melodií Karla Svobody naváže recitál klasické hudby Marcely Malinové (violoncello) a Michala Nováka (kytara).

Ve 21 hodin přímo na jevišti odstartuje exkluzivní vystoupení českého skladatele a multimediálního umělce Floexe, v rámci kterého zazní vůbec poprvé čerstvě vydané skladby remixů jeho nejpopulárnějšího díla, soundtracku k oblíbené počítačové hře Machinarium. Spolu s Floexem vystoupí zpěvačka Sára Vondrášková (Never Sol) a bubnující robot Josef z Machinaria. Večer uzavře legendární táborský DJ Bitbob.

Součástí táborské Noci divadel bude i letos série výstav instalovaných v netradičních prostorách divadla. Deset fotografií – deset zajímavých táborských osobností – deset vzpomínek na revoluční rok 1989. Taková bude instalace s názvem MŮJ ROK 89´ v orchestřišti, které zároveň letos návštěvníkům nabídne zcela nový pohled na velký sál. Divadelní sklepy ozdobí série obrazů Venduly Skořepové a starou rozvodovnu „kukátková“ instalace plná miniatur v provedení Magdaleny Hromádkové.

Program
19.00 KEEP CALM
20.15 Karel Juráň – Film a Svoboda
20.45 Marcela Malinová a Michal Novák
21.00 FLOEX
22.30 DJ BITBOB

Více informací o programu naleznete na www.divadlotabor.cz.


Autor: - i, dap -

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.