PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala na chvíli otevře Noc divadel. Uvidíte stínohru i robotického bubeníka

Divadlo Oskara Nedbala na chvíli otevře Noc divadel. Uvidíte stínohru i robotického bubeníka

Pátek, 15.11.2019 / článek

 

Největší evropský divadelní svátek Noc divadel se uskuteční v předvečer 30. výročí Sametové revoluce (17.11.1989), v sobotu 16. listopadu. Táborské Divadlo Oskara Nedbala je sice rekonstruované, přesto opět nabídne nevšední zážitky pro milovníky divadla, hudby i výtvarného umění. Vrcholem večera bude exkluzivní koncert českého skladatele Floexe, který poprvé vystoupí se svými čerstvě vydanými remixy kultovního soundtracku k počítačové hře Machinarium. 

Program v 19 hodin zahájí představení KEEP CALM divadla Ufftenživot. Dada smršť monologů, pohybu i stínohry v autorské režii účinkující Sáry Arnsteinové a Jiřího Šimka proběhne v malém sále a proto doporučujeme zarezervovat si místo dopředu (online nebo na divadelní pokladně).

Po představení vystoupí táborský multiinstrumentalista, pedagog a mistr hravé improvizace Karel Juráň. Na jeho směs populárních filmových melodií Karla Svobody naváže recitál klasické hudby Marcely Malinové (violoncello) a Michala Nováka (kytara).

Ve 21 hodin přímo na jevišti odstartuje exkluzivní vystoupení českého skladatele a multimediálního umělce Floexe, v rámci kterého zazní vůbec poprvé čerstvě vydané skladby remixů jeho nejpopulárnějšího díla, soundtracku k oblíbené počítačové hře Machinarium. Spolu s Floexem vystoupí zpěvačka Sára Vondrášková (Never Sol) a bubnující robot Josef z Machinaria. Večer uzavře legendární táborský DJ Bitbob.

Součástí táborské Noci divadel bude i letos série výstav instalovaných v netradičních prostorách divadla. Deset fotografií – deset zajímavých táborských osobností – deset vzpomínek na revoluční rok 1989. Taková bude instalace s názvem MŮJ ROK 89´ v orchestřišti, které zároveň letos návštěvníkům nabídne zcela nový pohled na velký sál. Divadelní sklepy ozdobí série obrazů Venduly Skořepové a starou rozvodovnu „kukátková“ instalace plná miniatur v provedení Magdaleny Hromádkové.

Program
19.00 KEEP CALM
20.15 Karel Juráň – Film a Svoboda
20.45 Marcela Malinová a Michal Novák
21.00 FLOEX
22.30 DJ BITBOB

Více informací o programu naleznete na www.divadlotabor.cz.


Autor: - i, dap -

Smuténka: Zemřel člen Monty Pythonů Terry Jones

Světem letí blesková zpráva. Zubatá si přišla pro herce, komika, režiséra a člena Monty Pythonů Terryho Jonese. Zemřel ve věku 77 let, od roku 2016 bojoval s demencí. Jones spolurežíroval filmy Monty Python a Svatý Grál, Monty Python: Život Briana a Smysl života. Krom toho se věnoval tvorbě dokumentárních filmů, seriálům (Mladá Indiana Jones),napsal i bezmála 20 knih pro děti. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
23.01.2020 od 17:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Fráni Šrámka
23.01.2020 od 19:00 hod.

 

Jaroslav Chobot, Eva Šenkyříková - Písmo AYA

Výstava / obrazy, objekty, fotografie
Galerie U Radnice
23.01.2020 - 20.03.2020 od 10:00 hod.
vícedenní akce