PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Jistebnici zažili město jinak

V Jistebnici zažili město jinak

Pátek, 18.10.2019 / fotoreport + článek

 

Slavnosti Zažít město jinak už od roku 2006 sbližují sousedy a oživují veřejný prostor našich měst. V Česku zcela výjimečná akce ukazuje, co se stane s ulicí, když patří jen lidem a jejich fantazii. Právě oni stojí za programem i produkcí „své“ slavnosti. 

Zaparkovaná auta tak nahradily koncerty, divadla, dílny, hry pro děti nebo recepty místních obyvatel. V roce 2018 se slavnosti konaly na 70 místech v Praze a ve 23 dalších městech.

Letošní ročník se konal 21. září na 85 místech v Praze a 27 dalších městech po celé republice. Zapojila se i Jistebnice u Tábora, a program tam byl opravdu pestrý. Akce začala jógou na náměstí, poté vystoupila skvělá písničkářka Kateřina Syrná. Dále zatančily dívky z tanečního souboru ZUŠ Sedlec-Prčice a zazpíval sbor ZŠ Jistebnice.

Děti se mohly vyfotit ve fotokoutku Forbíny, podívat se na divadlo, namalovat si své náměstí, zahrát skautské stromové hry nebo si vyrobit keramický talisman.

Následovalo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen v soutěži o nejlepší podzimní buchtu, poté zahrálo muzikantské duo Holinky. Po setmění se promítaly historické fotky z náměstí se vzpomínkami seniorů a na závěr tu bylo pásmo krátkých animovaných filmů studentů animace z UMPRUM. Bylo to prostě fajn. Více informací a fotek najdete také ZDE  a na zazitmestojinak.cz
 


Fotografie


Autor: Vít Novák

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mentalista

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
17.02.2020 od 18:00 hod.

 

Hypnotizér Jakub Kroulík

Ostatní / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
17.02.2020 od 18:00 hod.

 

Cestovatelská beseda - Transsibiřská magistrála

Ostatní / setkání / vyprávění - promítání
Klub pod kinem
17.02.2020 od 18:00 hod.

 

Summer Semester Opening Party na Kampě

Hudba / party
Kulturní klub Kampa
17.02.2020 od 19:00 hod.