PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Švestkový dvůr uvede premiéru. Bude jí Pustina od Štourače a Morettiho

Švestkový dvůr uvede premiéru. Bude jí Pustina od Štourače a Morettiho

Čtvrtek, 24.10.2019 / článek

 

Švestkový Dvůr v Malovicích na Prachaticku uvede první projekt, který vzniká přímo v jeho produkci. Audiovizuální performance kombinující pohybové a výtvarné divadlo i živou hudbu je spoluprací Jakuba Štourače a Elii Morettiho. Premiéra inscenace se koná 26. října od 19 hodin na Švetskovém Dvoře. 

Nový projekt Pustina / Wasteland autorské dvojice Jakub Štourač a Elia Moretti je volně inspirovaný stejnojmennou básní Thomase Stearnse Eliota, vsazuje původní mytologické obrazy do současného kontextu a zkoumá tak jejich proměnu a nové interpretační možnosti.

„Vlastníma očima jsem viděl Sibylu viset v lahvi.“

Základní situace se odvíjí od postavy Tirésia – slepého věštce, který prožil svůj život jako muž i jako žena. Jedinec existující mezi přítomností a budoucností, mezi ženstvím a mužstvím, je nechtěným a nuceným svědkem, pouhé neosobní reality jindy a jinde. V situaci ztráty těla, ztráty dalekého pro blízké, v prostředí sterilní analytické laboratoře, hermeticky uzavřeném místě rozpojených vztahů, kde lze jen pitvat vlastní vzorek lidství a chybějící duše. Jedinec s touhou po transformaci, po zlomení cyklu své vlastní pustiny.

„Projekt se zabývá tématem iniciačního procesu jedince a stavem odcizení člověka sobě samému i současné společnosti. To je způsobené ať už opakující se, neustávající lidskou činností, nebo informačním přehlcením v globalizovaném světě, který jedince konfrontuje s množstvím různých realit rozdílné důvěryhodnosti," vysvětluje Jakub Štourač, jeden z tvůrců inscenace, scénograf a performer.

Dvojice v produkci Švestkového Dvora vytvořila inscenaci, která v sobě spojuje jejich výtvarné a hudební cítění a zázemí a zároveň oba v projektu zúročují bohaté zkušenosti z předchozích projektů na poli performing arts.

Hudební kompozice jsou dílem Elii Morettiho. Skládají se z experimentálních zvukových koláží klasických nástrojů, elektroniky a autentických field-recording nahrávek z rozdílných míst každodenního života i specifických destinací.

„Hudba není pouhým doplňujícím prvkem inscenace, ale i jejím svébytným jazykem,“
doplňuje Eliia Moretti.

Hudební asistenci a sound design zajistil Martin Ožvold, light design je dílem Jiřího Šmirka, na choreografii spolupracovala Sara Bocchini, členka Divadla Continuo.

Vstupenky mohou diváci zakoupit v síti GoOut nebo také na místě hodinu před začátkem představení. Vstupné je 150 korun, snížené pro seniory, studenty a hendikepované je za 100 Kč. 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Benefit pro PUNKS FOR ROJAVA

Hudba / d-beat/HC/crust
MC Fabrika
14.12.2019

 

Předvánoční podvečerní akord 2019

Hudba / koncert / vánoční koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
14.12.2019 od 18:00 hod.

 

Slavnosti světla a naděje

Ostatní / setkání / slavnost
Pozemské nebe, Polní 692/9, 373 71 Rudolfov
14.12.2019 od 16:00 hod.

 

Týnfest 19

Hudba / festival / rock/metal
Sokolovna
14.12.2019 od 18:00 hod.