PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Klasici v Táboře zahájily hvězdy. Na dalším koncertě zazní jazz i filmová hudba

Festival Klasici v Táboře zahájily hvězdy. Na dalším koncertě zazní jazz i filmová hudba

Středa, 23.10.2019 / fotoreport

 

Hudební festival Klasici v Táboře začal svou sezonu krásným koncertem dvou předních českých virtuózů - hornisty Radka Baboráka a houslisty Jana Mráčka, kterým "kryli" záda Pražští komorní symfonisté. Ve velkém sále spolkového domu Střelnice bylo při zahájení devátého ročníku vyprodáno. Není se co divit, o kvalitě interpretace ředních skladatelů nemohla být řeč, a tak hráči sklízeli jeden aplaus za druhým. Další z koncertů se uskuteční v pátek 25. října od 19 hodin, kdy ve Střelnici vystoupí současní zástupci fúze klasické hudby s moderní Epoque quartet. Ten si na pomoc vzal kytarové duo Siempre Nuovo a návštěvníky čeká večer plný klasické hudby, jazzu, tanga i filmové hudby. 

Spojení smyčcového kvarteta a kytarového dua vytváří neskutečné zvukové barvy a velmi barevný a originální bude i celovečerní program, který doputuje do Tábora. 

Vstupné je v předprodeji 220 Kč/260 Kč, na místě: 300 Kč, děti do 15 let zaplatí 100 Kč a ZTP 150 Kč. Předprodej probíhá v Antikvariát a galerie Bastion a Coffee & Tee na Tržním náměstí v Táboře. Rezervace a další info na klasicivtabore@seznam.cz či 774 679 792.  


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat