PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Klasici v Táboře zahájily hvězdy. Na dalším koncertě zazní jazz i filmová hudba

Festival Klasici v Táboře zahájily hvězdy. Na dalším koncertě zazní jazz i filmová hudba

Středa, 23.10.2019 / fotoreport

 

Hudební festival Klasici v Táboře začal svou sezonu krásným koncertem dvou předních českých virtuózů - hornisty Radka Baboráka a houslisty Jana Mráčka, kterým "kryli" záda Pražští komorní symfonisté. Ve velkém sále spolkového domu Střelnice bylo při zahájení devátého ročníku vyprodáno. Není se co divit, o kvalitě interpretace ředních skladatelů nemohla být řeč, a tak hráči sklízeli jeden aplaus za druhým. Další z koncertů se uskuteční v pátek 25. října od 19 hodin, kdy ve Střelnici vystoupí současní zástupci fúze klasické hudby s moderní Epoque quartet. Ten si na pomoc vzal kytarové duo Siempre Nuovo a návštěvníky čeká večer plný klasické hudby, jazzu, tanga i filmové hudby. 

Spojení smyčcového kvarteta a kytarového dua vytváří neskutečné zvukové barvy a velmi barevný a originální bude i celovečerní program, který doputuje do Tábora. 

Vstupné je v předprodeji 220 Kč/260 Kč, na místě: 300 Kč, děti do 15 let zaplatí 100 Kč a ZTP 150 Kč. Předprodej probíhá v Antikvariát a galerie Bastion a Coffee & Tee na Tržním náměstí v Táboře. Rezervace a další info na klasicivtabore@seznam.cz či 774 679 792.  


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023

 

Divadlo B: Vánoční pohádka

Pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
02.12.2023 od 16:00 hod.