PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výstava Leonardo da Vinci v Českých Budějovicích má úspěch. Je prodloužená

Výstava Leonardo da Vinci v Českých Budějovicích má úspěch. Je prodloužená

Středa, 09.10.2019 / článek

 

Pro velký úspěch prodlužuje společnost Objevárium výstavu pro děti i dospělé – Leonardo. Interaktivní výstava tak je v objektu Solnice na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích k vidění až do 24. listopadu. Od pondělí do pátku si mohou návštěvu zarezervovat školní skupiny, pro veřejnost je výstava otevřena o víkendech.

Žasli jste někdy nad rozsáhlými vědomostmi či vynálezy renesančního člověka Leonarda da Vinciho? Toužili jste, jako on, letět či zkoumat anatomii těla? Obdivovali jste jeho malby? To vše nabízí interaktivní expozice Leonardo, která dává návštěvníkům příležitost se hravou formou seznámit s Leonardovými vynálezy, uměním a vědeckou prací. Pro Leonarda v každém z nás je připraveno několik workshopů.

Prostor pro vytváření a vynalézání, vybavený širokým sortimentem materiálů, můžete navštívit vždy první a třetí sobotu v měsíci od 14 do 16 hodin. Tématy workshopů jsou Letící stroje, Leonardova ztracená freska, Pohyblivý Vitruvián, Veselá mechanika a Kreslení robotů.

Díky interaktivním exponátům se návštěvníci vnoří do Leonardovy mysli a zblízka prozkoumají jeho vynálezy i vědecké práce, které předběhly svou dobu. Mohou sestavovat anatomické modely, zatočit si s Vitruviánským mužem, hrát si ve velké replice Leonardova slavného vojenského tanku, což ocení zejména děti, díky moderním technologiím mohou lidé digitálně manipulovat a promítat obrazy Mony Lisy, reprodukovat Leonardovy nákresy, vkládat slova do úst přítomným na Poslední večeři Páně, nebo si třeba jen otestovat své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu.


"Da Vinciho přístup k práci se stal trvalým příkladem inovace"


Výstava je určena hlavně rodinám s dětmi, ale přinese hluboký zážitek i osamělým zvědavcům a všem milovníkům uznávaného génia. Nejen z informačních tabulí si můžete osvěžit znalosti o tomto renesančním malíři, sochaři, architektovi, hudebníkovi, spisovateli, přírodovědci, vynálezci a konstruktérovi.

Výstavu Leonardo, kterou Objevárium pořádá k letošnímu výročí 500 let od jeho úmrtí, je potřeba vidět, zažít a osahat si na vlastní kůži.

Vstupné je pro děti i dospělé 80 korun. Rodinné  vstupné pro dva dospělé a tři děti 280 Kč. Senioři a hendikepovaní zaplatí 50 kč, stejně jako školní skupiny nad 10 dětí. 

Otevírací doba je od soboty 14. září do neděle 24. listopadu, každý víkend od 11 do 18 hodin. Školní skupiny (nutná rezervace předem) mohou chodit od pondělí do pátku. 

Aktuální informace o projektu, otevíracích hodinách a vstupném najdou návštěvníci na webu www.objevarium.cz
 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jakub Smolík - Vánoční turné 2019

Hudba / koncert / Pop music
Hotel Palcát, 9. května 2471, 390 02 Tábor
09.12.2019 od 19:00 hod.

 

Bull / Hard sell

Divadlo / fraška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
09.12.2019 od 19:00 hod.

 

Vánoční výstava

Výstava
Spektrum Sezimovo Ústí
09.12.2019 od 18:00 hod.