PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Přes tři sta lidí běželo pro Domácí Hospic Jordán. Všem utekl Ondřej Chudý

Přes tři sta lidí běželo pro Domácí Hospic Jordán. Všem utekl Ondřej Chudý

Pondělí, 16.09.2019 / fotoreport + článek

 

V neděli prvního září patřilo tradičně Běhu pro Domácí Hospic Jordán, který se konal na atletickém stadionu Míru v Táboře. Do benefiční akce se zapojilo přes 60 dobrovolníku, kteří pomáhali s organizací, a hlavně pak přes 300 závodníků od dětí po seniory. Mezi nimi i zdravotníci a lékaři z Nemocnice Tábor, Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů a týmy Nemocnic Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov, které se účastnily Poháru Jihočeských nemocnic.Třetí ročník vyhrál atlet Ondřej Chudý, mezi ženami pak Eliška Říhová. 

„Musel jsem běžet naplno, protože i vy děláte svou práci naplno, s největším nasazením…,“ komentoval svůj spanilý běh Ondřej Chudý, který pětiapůlkilometrovou trať kolem Jordánu uběhl v čase 0:20:09. Mezi ženami zazářila Eliška Říhová časem 0:22:13 a skončila tak čtvrtá v celkovém pořadí. Více výsledků ZDE (muži) a ZDE (ženy). Součástí Běhu pro hospic byl i Pohár Jihočeských nemocnic, který v letošním roce vyhrál tým Nemocnice Tábor. 

Díky zájmu veřejnosti a místních firem získal Domácí hospic Jordán necelých 250 000 korun na péči o své pacienty. 

Domácí hospic Jordán v Táboře již devět let umožňuje nevyléčitelně nemocným lidem dožít svůj život doma mezi svými blízkými. Multidisciplinární tým – lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovnice, pečovatelky, psychoterapeut, psychiatr a duchovní nejen pečují o pacienty, ale i pomáhají a podporují pečující rodiny. Rodinám pacientů pomáhají i překonat období zármutku po úmrtí jejich blízkého.


Fotografie


Autor: David Peltán