PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Přitáhly návštěvníky do Kaplanky fotografie, hudba, nebo mrzký dlabanec?

Přitáhly návštěvníky do Kaplanky fotografie, hudba, nebo mrzký dlabanec?

Pondělí, 09.09.2019 / fotoreport + video

 

V protivínské Kaplance byla v úterý 3. září krátkým koncertem zahájena fotografická výstava tří autorů z Písecka - konkrétně z Třebkova a sousedních Předotic, trvale v této lokalitě žijících, avšak původem z Prahy. To naznačuje i titul výstavy „Křtěni Vltavou, dnes na jihu žijící a tvořící“, a to s číslovkou 2, jelikož se jedná o návrat této trojice s novými pracemi do nádherného prostředí Kaplanky po dvou letech.

Petr Hejna st., zavilý odpůrce „mobilenek“, se pokusil dokázat, že i jím nenáviděný formát, degradující masovostí a (ne)kvalitou fotografii, není zcela peklu propadnuvší artefakt, a to právě hojně zastoupenými fotografiemi z mobilu nižší třídy. Jeho syn, tedy Petr ml., coby milovník přírody nabídl makro fotografie i snímky zvířat a Luny, další z nesvaté trojice, Václav Turek, sáhl především po osvědčených momentkách z koncertů i pozval na listopadovou výstavu klubu Terifoto, jehož je členem, v Portyči.

Přestože poslední dobou nebývá účast na zdejších vernisážích nikterak patřičná, tak na prsty jedné až dvou končetin vrchních, tato se mimořádně vyvedla - ať již to bylo díky předem oznámenému podávání občerstvení či stejně tak avizovanému krátkému hudebnímu vystoupení, nebo vzhledem k ideálnímu počasí pro požádání "venkovní párty" na nádvoří před kostelem, je vcelku vedlejší. Zásadní je, že dorazil překvapivý počet desítek návštěvníků. Právě vzhledem k nádhernému počasí mohl set kapely 2 Generations proběhnout venku, kde stará kašna posloužila i jako servírovací stůl.

Přestože účinkující - oba Petrové a hráč na klávesové nástroje Břetislav Bakala, vystoupili v této poloakustické formě narychlo a neplánovaně, nedostatků nebylo až tolik, což potvrdil i nečekaně dorazivší baskytarista Jazz Q i Impulsu Přemek Faulkner, spolu s manželkou spokojený s předneseným materiálem. Od Hejny st. to (pouze malinko, vzhledem k přátelství) schytal za to, že nedal vědět předem, takto neplánovaně bohužel nebyl prostor využít tohoto spřízněného legendárního muzikanta.

Co se krmě týče, nabízena byla krom jiného domácí pizza, cmunda na plech a bublanina, to vše samozřejmě pohujerovsku z bylin a plodů z vlastní třebkovské zahrádky.Výstava potrvá do 27. října tohoto roku, samozřejmě k vidění jsou stálé expozice, jako muzeum koster exotických zvířat (mnoho z nich jsou ostatky zvířat dovezených Ing. Josefem Vágnerem do zoo ve Dvoře Králové) a náhled na svět a práci básníka a výtvarníka Jiřího Koláře.

Pokud se sešlí starci (zastoupeni v počtu dvou) z tohoto triumvirátu dožijí roku 2021, další jejich výstava zde proběhne v červenci a srpnu uvedeného rocku.
 


Fotografie


Autor: Text: Jana H.B., foto: Václav Turek

Smuténka: Zemřel bubeník Citronu, Radim Pařízek

V úterý 2. března zemřel frontman a bubeník legendární metalové kapely Citron Radim Pařízek. Kapela uvedla, že Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. "Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat. Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," napsala kapela Citron. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat